Tips and Articles

Zjisti, jací zaměstnavatelé se k tobě hodí nejvíce a jaký jsi kariérní typ

IAESTE České republiky

Už přemýšlíš, co budeš dělat po vysoké škole? Průzkumy Universum Talent Survey každoročně osloví přes 1,3 milionu vysokoškoláků z téměř 60 zemí světa a pomáhají pro ně budovat lepší pracovní klima. Zkoumá se v něm velmi detailně, co vysokoškoláci chtějí od práce, vzdělávací instituce, na kolik si své práce cení, co je pro ně důležité a kde by chtěli pracovat. Jedině tak je možné zjistit reálné požadavky dnešní generace Y.

Internship Experience Project se právě otevírá!

Concur (Czech) s.r.o.

Jak už bylo zmíněno v předchozích publikovaných článcích SAP iXp (Internship Experience Project) v rámci společností Concur a SAP Ariba se právě otevírá pro ročník 2017. Pokud chcete v roce 2017 získat relevantní pracovní zkušenosti je ten pravý čas sledovat pozice, které budeme v příštích týdnech zveřejňovat jak na našich stránkách, tak na stránkách ikariera.cz pod patřičnou sekcí.

Hledáš zajímavou placenou stáž - iXp 2017

Concur (Czech) s.r.o.

Rok 2017 teprve začal a mnozí z nás už má plány, jak s tímto rokem naloží, a seznam předsevzetí. Je-li na vašem to-do listu nebo v výčtu předsevzetí konečně uplatnit něco ze školy do praxe a ještě si při tom přivydělat, pak možná máme co nabídnout. Představme si tedy iXp (Internship Experience Project) pro rok 2017.

Vyberte si správného zaměstnavatele - obor IT

Concur (Czech) s.r.o.

Oblast informačních technologií netrpí nedostatkem pracovních příležitostí s různorodým zaměřením. Tato pestrá pracovní nabídka může být oříškem obzvláště pokud se vám podaří dostat více nabídek najednou. V takovém případě je nutné si uvědomit, že pro každého existuje to pravé pracovní místo, které pro něj "funguje" v určitém životním období. Jak poznat takové zaměstnání?

Pravidla úspěšného stážisty

Concur (Czech) s.r.o.

Pro mnoho studentů je stáž první pracovní zkušeností a je jednoduché pochopit, že potřebují prostor k získání profesionálního chování. Většina z nich ho získá stylem "pokus omyl", což samozřejmě vždy znamená, že vás nemine pár nejpříjemných situací. Pokud si jich pár chcete ušetřit, vemte v potaz nabízená doporučení.

Pracovní stáž - jak z ní vytěžit co nejvíce

Concur (Czech) s.r.o.

V současné době je velmi jednoduché nalézt pracovní přiležitost při studiu. Některé z těchto pracovních nabídek se nabízí formou stáží a je nutné si připomenout, že při stáži jde nejen o pracovní výkon, ale také o získání nových znalostí a dovedností. Nicméně ne vždy stáž naplní naše očekávání a tak tu chceme zmínit, jak ze stáže vytěžit co nejvíce.

5 základních typů pro přípravu na pohovor

Concur (Czech) s.r.o.

Osobní či telefonický pohovor je jedinečná a mnohdy jediná příležitost, jak postoupit ve výběrovém řízení a případně získat zaměstnání či stáž, o kterou skutečně stojíte. Pohovor samozřejmě není jen o tom dozvědět se něco o vás jako o uchazeči, ale je také konverzace umožňující získat více informací o dané pracovní nabídce a společnosti. Podceňovat přípravu na pohovor ať už osobní nebo telefonický se nevyplácí, obzvlášť nemáte-li s pohovory velkou zkušenost.

SAP iXp projekt - získejte praxi při škole

Concur (Czech) s.r.o.

Mnoho studentů získá reálnou představu o tom, jaká je situace na pracovním trhu až po ukončení studia. Přestože v rámci IT je hlad po nových zaměstnancích včetně absolventů, stále platí pravidlo, že není absolvent jako absolvent. Každý kdo má možnost získat relevantní praxi ještě při škole má velkou výhodu a může si vybírat ze zajímavějších nabídek a projektů. Získejte svoji praxi v rámci SAP iXp projektu a dodejte potřebný základ svému CV a otestujte svoje dovednosti.

Jak si vytvořit zajímavý životopis - typy pro studenty

Concur (Czech) s.r.o.

Vytvořit si ten správný životopis není žádná věda, většinou se stačí držet několika jednoduchých pravidel. I přesto je mnozí uchazeči o zaměstnání ignorují a sami se připravují o možnost představit se potencionálnímu zaměstnavateli u osobního pohovoru. Pro studenty či absolventy je často psaní životopisu o něco složitější, neboť mnohdy nemají dostatek praxe, kterou by se mohli prezentovat. Pojďme si tedy pravidla dobrého životopisu představit, tak aby byla použitelná právě pro ně.

ČEZ Inovační maraton 2016

Skupina ČEZ

Zajímají tě inovace a baví výzvy? Skupina ČEZ nabízí šanci 30 vysokoškolákům a čerstvým absolventům, kteří se nebojí výzev a baví je hledat neobvyklá řešení. Získej zkušenosti. Poznej fungování velké firmy. Seznam se s našimi lidmi. Nech se vést našimi experty inovačním procesem. Zapoj se do řešení reálného byznysového problému a vyhraj placenou stáž v ČEZu! Nezáleží na tom, jaký obor studuješ, nebo jestli jsi čerstvým absolventem.