ABB s.r.o.

O společnosti

Obor společnosti: Elektrotechnika | Energetika
Lokace: Praha, Brno, Ostrava, Plzeň, Jablonec nad Nisou, Teplice, Most

ABB je technologický lídr v oblasti elektrotechniky a automatizace umožňující udržitelnější budoucnost. Spojením technického know-how a softwaru přináší řešení pro optimalizaci výroby, dopravy, rozvodu a distribuce energie a provozu budov. ABB je špičkou v oboru už přes 130 let a se svými 105 000 zaměstnanci přináší na trh inovace urychlující transformaci průmyslu.

ABB působí v České republice v 7 lokalitách. Nejvýznamnější vývojová centra a výrobní závody má v Brně, Ostravě, Jablonci nad Nisou a v Praze, kde také sídlí.

Brno

Rozváděče VN i NN jsou největší výrobní závody v Evropě. Stopu z brněnského závodu lze nalézt mimo jiné v nejvyšším mrakodrapu světa Burdž Chalífa a rozváděče z Brna se starají o distribuci elektřiny také v londýnském metru nebo v datovém centru Facebooku. Brněnský závod je také největším výrobním závodem Přístrojových transformátorů a senzorů dle IEC normy na světě. Svou pobočku zde má i Operační centrum.

Ostrava a Plzeň

Operační centrum Evropa (EUOPC) je globální centrum, které poskytuje vysoce kvalitní služby a technická řešení v oblasti automatizace, vývoje softwaru, konstrukce strojních zařízení, projektování a uvádění do provozu elektrických systémů a pohonů. V Ostravě sídlí i jedno z globálních center pro opravy a repase robotů.

Jablonec nad Nisou

Jablonecký výrobní závod se řadí mezi nejvýznamnější výrobce domovního elektroinstalačního materiálu v ČR. 

Praha, Praha – Vestec 

Sídlo společnosti a aplikační centrum svařování a dělení materiálu se zaměřuje na aplikovaný vývoj, výrobu a testování jak standardizovaných buněk, tak ucelených a na klíč sestavených systémů. 

Most

Regionální pobočka v Mostě zajišťuje dodávky řídicích systémů, aplikací pro pohony a kompletní automatizační řešení technologických procesů.

Hledáme

Hledáme motivované studenty a studentky, kteří si jdou za svým snem a hledají společnost, která jim umožní růst. Hledáme kolegy a kolegyně, kteří by nám pomohli vyřešit výzvy, kterým dnes čelíme, a umožnit tak zdravější a více prosperující zítřek. #MyABBstory

Nabízíme

Nabízíme spolupráci formou brigády, částečného úvazku nebo plného úvazku.
​​​​​​​Máte zájem dozvědět se více o ABB, našich příbězích a práci, ale nemáte vzhledem ke studiu čas na brigádu či částečný úvazek? Nabízíme několik dalších možností ke spolupráci: exkurze, praxe, dny otevřených dveří nebo vedení bakalářské či diplomové práce. 

Máte zájem o práci? Začněte hledat práci ještě dnes.

Pracovní příležitosti

PRODUKTOVÝ SPECIALISTA – obor elektro (m/ž)
Druh úvazku: Plný úvazek Částečný úvazek
Lokace: Vídeňská 117, Brno

R&D Konstruktér junior (m/ž)
Druh úvazku: Plný úvazek
Lokace: Brno

R&D Pomocný konstruktér - brigáda (m/ž)
Druh úvazku: Částečný úvazek Ostatní
Lokace: Brno

Inženýr pro uvádění řídicích systémů do provozu
Druh úvazku: Plný úvazek
Lokace: Hamburk Business Center, U Prazdroje 2807/8, Pilsen 3, Czechia

Motto

We keep the world turning, while saving energy every day.

Kristýna Podobová
Talent Partner

„Ročně projdeme na náborovém oddělení přes 9 000 životopisů, což není malé číslo, zvláště když životopisy prochází jen tři páry očí. Ve strukturovaném životopisu by rozhodně neměla chybět vaše fotografie, kontaktní údaje a připojte i průvodní dopis, kde v krátkosti popíšete vaši dosavadní praxi a směr, kterým se chcete ubírat. Vyhněte se vzorovým motivačním dopisům, které známe my náboráři již nazpaměť a raději vsaďte na vlastní jedinečnost a opravdovost.“

Jiří Němec
Operation Quality & OpEx Manager

Co jsou pro tebe rozhodující faktory při výběru nováčků do svého týmu? „U mladších/juniorů je to převážně o tom, jaký z nich mám subjektivní dojem - jak energicky vystupují, jak rychle a věcně reagují, jakou mají chuť pracovat a učit se. Mimo to jak komunikují (verbálně i neverbálně) a jak mluví o předchozích zkušenostech nebo škole, ale i koníčcích - jak ke všemu přistupují, jestli pozitivně anebo si převážně stěžují. Často se to, jaký mají zájem, ukáže tím, jak upravili pro danou pozici životopis, motivační dopis anebo co si o firmě a dané pozici zjistili. U všech je asi nejdůležitější opravdovost/důvěryhodnost, musí mě člověk u pohovoru přesvědčit, že mu můžu věřit.“

Petr Kubat
SW Engineer

„V Operačním centru ABB v Ostravě jsem od roku 2015. Rozhodl jsem se pro ABB, protože jsem chtěl zkusit něco nového a nové technologie. Hlavně mě oslovil projekt, který mi Operační centrum ABB nabízelo. Technologie, která mě tehdy zaujala byl C# a projekt, který byl zaměřen na optické rozpoznávání znaků tzv. OCR – byla to kombinace OCR technologie, HW atd. Do ABB jsem se dostal přes kamarády na doporučení."

Počet zaměstnanců

3 395 v ČR


% studentů zaměstnanců

13%

Rok založení společnosti v ČR

1992


Fluktuace zaměstnanců

15%


Průměrný věk zaměstnanců

40,95 let


Muži vs. ženy

♂ 75 % ♀ 25 %


Oddělení s největším počtem zaměstnanců

ELDS Brno (elektrotechnické výrobky) s 1692 zaměstnanci

Kontaktujte nás

Adresa: Vídeňská 117, 619 00 Brno-jih-Dolní Heršpice, Česko