ABB s.r.o.

O společnosti

Obor společnosti: Elektrotechnika a energetika
Lokace: Praha, Brno, Ostrava, Plzeň, Jablonec nad Nisou, Teplice, Most

ABB je přední globální technologická společnost, která podněcuje transformaci společnosti a průmyslu k dosažení produktivnější a trvale udržitelnější budoucnosti. Propojením softwaru s portfoliem elektrotechniky, robotiky, automatizace a pohonů posouvá ABB hranice technologie na vyšší úroveň výkonnosti. Úspěch ABB, která je špičkou v oboru více než 130 let, tvoří 144 000 talentovaných zaměstnanců pracujících ve více než 100 zemích světa.

V České republice ABB působí v 6 lokalitách – Praha, Brno, Ostrava, Plzeň, Jablonec nad Nisou a Most. 

Brno

Rozváděče VN i NN jsou největší výrobní závody v Evropě. Stopu z brněnského závodu lze nalézt mimo jiné v nejvyšším mrakodrapu světa Burdž Chalífa a rozváděče z Brna se starají o distribuci elektřiny také v londýnském metru nebo v datovém centru Facebooku. Brněnský závod je také největším výrobním závodem Přístrojových transformátorů a senzorů dle IEC normy na světě.

Ostrava a Plzeň

Operační centrum Evropa (EUOPC) je globální centrum, které poskytuje vysoce kvalitní služby a technická řešení v oblasti automatizace, vývoje softwaru, konstrukce strojních zařízení, projektování a uvádění do provozu elektrických systémů a pohonů. V Ostravě sídlí i jedno z globálních center pro opravy a repase robotů.

Jablonec nad Nisou

Jablonecký výrobní závod se řadí mezi nejvýznamnější výrobce domovního elektroinstalačního materiálu v ČR. 

Praha 

Sídlo společnosti a aplikační centrum svařování a dělení materiálu se zaměřuje na aplikovaný vývoj, výrobu a testování jak standardizovaných buněk, tak ucelených a na klíč sestavených systémů. 

Most

Regionální pobočka v Mostě zajišťuje dodávky řídicích systémů, aplikací pro pohony a kompletní automatizační řešení technologických procesů.

Událost

ABBcast s Václavem Švubem

od: 16.06.2021
do: 15.07.2021
Online
Od vypínače až po umělou inteligenci. Podcast s Vaškem Švubem o všem ze světa techniky, inovací a digitalizace. Každý měsíc s jiným hostem, každý díl o tématu, které ovlivňuje naše životy i když si to možná neuvědomujeme.
Tentokrát o práci v Evropském Operačním centru ABB (EUOPC).
Více

Pracovní příležitosti

Zakázkový konstruktér/ka elektro - náborový příspěvek 20.000 Kč
Druh úvazku: Plný úvazek
Lokace: Vídeňská 117, Brno-jih-Dolní Heršpice, Czechia

R&D Project Manager - Trainee
Druh úvazku: Částečný úvazek Trainee program
Lokace: Vídeňská 117, Brno-South-Dolní Heršpice, Czechia

Nabídkový inženýr (m/ž)
Druh úvazku: Plný úvazek
Lokace: Vídeňská 177, Brno-střed, Czechia

Projektant/ka elektro - náborový příspěvek 20.000 Kč
Druh úvazku: Plný úvazek Částečný úvazek
Lokace: Vídeňská 117, Brno-South-Dolní Heršpice, Czechia

Motto

We keep the world turning, while saving energy every day.

Kristýna Podobová
Talent Partner

„Ročně projdeme na náborovém oddělení přes 9 000 životopisů, což není malé číslo, zvláště když životopisy prochází jen tři páry očí. Ve strukturovaném životopisu by rozhodně neměla chybět vaše fotografie, kontaktní údaje a připojte i průvodní dopis, kde v krátkosti popíšete vaši dosavadní praxi a směr, kterým se chcete ubírat. Vyhněte se vzorovým motivačním dopisům, které známe my náboráři již nazpaměť a raději vsaďte na vlastní jedinečnost a opravdovost.“

Jiří Němec
Operation Quality & OpEx Manager

Co jsou pro tebe rozhodující faktory při výběru nováčků do svého týmu? „U mladších/juniorů je to převážně o tom, jaký z nich mám subjektivní dojem - jak energicky vystupují, jak rychle a věcně reagují, jakou mají chuť pracovat a učit se. Mimo to jak komunikují (verbálně i neverbálně) a jak mluví o předchozích zkušenostech nebo škole, ale i koníčcích - jak ke všemu přistupují, jestli pozitivně anebo si převážně stěžují. Často se to, jaký mají zájem, ukáže tím, jak upravili pro danou pozici životopis, motivační dopis anebo co si o firmě a dané pozici zjistili. U všech je asi nejdůležitější opravdovost/důvěryhodnost, musí mě člověk u pohovoru přesvědčit, že mu můžu věřit.“

Jan Lazecký
Team Leader-Service & Commission

„Součástí ABB jsem 7 let, z toho 1 rok na part-time (brigádně). ABB mě zaujalo, protože jsem studoval energetiku a ABB byla jedna z mála firem, která mi umožnila práci již během mého studia na vysoké škole. Myslím si, že ABB je firma, která Vám dá spousty možností jak poznat nové věci. Je tady spousta možností co se dá dělat a kam se dá dostat.“

Počet zaměstnanců

3 395 v ČR


% studentů zaměstnanců

13%

Rok založení společnosti v ČR

1992


Fluktuace zaměstnanců

15%


Průměrný věk zaměstnanců

40,95 let


Muži vs. ženy

♂ 75 % ♀ 25 %


Oddělení s největším počtem zaměstnanců

ELDS Brno (elektrotechnické výrobky) s 1692 zaměstnanci

Kontaktujte nás

Adresa: Vídeňská 117, 619 00 Brno-jih-Dolní Heršpice, Česko