Austin Detonator

O společnosti

Obor společnosti: Chemie
Lokace: Vsetín

Austin Detonator s.r.o. je součástí korporace Austin Powder Company se sídlem v Clevelandu, Ohio, USA, která je nejstarším současným výrobcem výbušnin na světě již od roku 1833.

Samotný Austin Detonator je tradičním výrobcem průmyslových iniciátorů (především neelektrických, elektrických a elektronických rozbušek) pro trhací práce při povrchovém i hlubinném dobývání nerostných surovin včetně ropy a zemního plynu a při stavebních pracích. Počátek výroby se datuje do roku 1953, kdy byla na Vsetíně vyrobena první průmyslová rozbuška. V současné době jsme jedním z nejvýznamnějších světových výrobců a největším výrobcem průmyslových rozbušek v Evropě. Přes 95% své produkce vyvážíme do několika desítek zemí světa.

Na Vsetíně máme vlastní technologickou a výzkumnou základnu pro výrobu a další rozvoj roznětných systémů.

V současnosti v Austin Detonator pracuje 870 zaměstnanců, čímž se řadíme k významným zaměstnavatelům regionu. Uplatnění u nás najdou absolventi převážně technických, strojírenských a chemických oborů. Našim zaměstnancům nabízíme práci v moderním prostředí ekonomicky stabilní společnosti, širokou paletu benefitů, možnost vzdělávání a profesního růstu.

Poslání

Bezpečným a zodpovědným používáním výbušnin zlepšujeme svět, ve kterém žijeme.

Počet zaměstnanců

870


Obrat společnosti v roce 2020

1,650 mil. Kč

Počet žen vs. mužů

64 % vs. 36 %


Počet THP vs. výrobních dělníků

18 % vs. 58 %


Největší středisko

Sestava rozbušek, výroba palníků, balení rozbušek - 217 zaměstnanců


Nejdéle u nás pracující zaměstnanec

46 let


Fluktuace

3 %

Kontaktujte nás

Adresa: Jasenice 712, 755 01 Vsetín, Česko