Doosan Škoda Power

O společnosti

Obor společnosti: Elektrotechnika a energetika
Lokace: Plzeň, Praha, Brno

Roztáčíme svět kolem nás!

Jsme přední světový výrobce a dodavatel zařízení, technologií a zákaznických služeb v oblasti energetiky. Zákazníkům po celém světě dodáváme vyspělé systémy turbogenerátorů. Naše portfolio zahrnuje parní turbíny v rozpětí výkonů 3 až 1200MW pro široký rozsah aplikací. Každoroční investice do výzkumu a vývoje zajišťují nabídku vysoce účinných produktů, které splňují specifické požadavky zákazníků. Jsme společnost s více než stoletou tradicí výroby parních turbín. V roce 2009 jsme se stali součástí mezinárodní skupiny Doosan.

Michal
Vedoucí odboru Nabídky

V našem oddělení pracujeme na mnoha mezinárodních projektech v oblastech Latinské Ameriky, Jihovýchodní Asie, Japonska, Afriky, ale i Evropy (Španělsko, Německo, Italie). Kromě technické podpory se zabýváme také standardizací řešení a spolupracujeme na vývoji produktů na základě analýzy a vývoje trhu. Doosan je globální společnost v pravém slova smyslu a můžete tady očekávat mezinárodní prostředí s různorodostí a kulturními odlišnostmi. V rámci našeho týmu určitě oceníte týmového ducha a pestrost práce, stejně tak i snahu navzájem propojovat znalosti a zkušenosti různých členů týmů.

Vladimír
Vedoucí provozu Turbínová tělesa

Kromě běžné zakázkové náplně se s kolegy podílím na různých technologických a konstrukčních změnách, abychom zproduktivnili výrobu jednotlivých komponentů. Stále je co zlepšovat. Je mnoho důvodů, proč jít pracovat právě k nám. Pro mne osobně to jsou především kolegové-odborníci, kteří mají chuť předávat své znalosti a zkušenosti ostatním kolegům, a možnost pracovat na projektech, které instalujeme po celém světě. A v neposlední řadě také příležitost podílet se na výrobě zajímavého produktu vysoké kvality a celosvětového významu.

Událost

Trainee program

od: 12.05.2021
do: 12.05.2021
Tylova 1/57, Plzeň 3-Jižní Předměstí, Česko
Nabízíme Trainee (studentský) program pro studenty 4. a 5. ročníků:
* praxi na odborné pozici a zkušenosti z řešení reálných projektů
* prospěchové stipendium až 5 000 Kč měsíčně
* odborná školení
* finanční ohodnocení dle odpracovaných hodin - DPČ, DPP
* nabídku HPP po úspěšném ukončení studií
Více
Petra
Vedoucí oddělení Vedení staveb

V oddělení Vedení staveb realizujeme stavby a montáže po celém světě, od Slovenska až po Japonsko, a staráme se o hladký chod realizace projektu. Díky tomu se v práci nikdy nenudím, každý den je úplně jiný. Baví mne přijímat výzvy, které přicházejí s každou novou zakázkou. Důvodů, proč se přidat k nám je mnoho, ale pro mne to je jednoznačně vstřícnost, a možnost se učit a kariérně růst.

Pracovní příležitosti

STUDENTSKÝ TRAINEE PROGRAM
Druh úvazku: Částečný úvazek Trainee program
Lokace: Na Pomezí 569/26, 301 00 Plzeň 3-Skvrňany, Česká republika

Počet zaměstnanců

950


Kolik procent zaměstnanců jsou studenti

1%

Vize

Kvalitní výrobky a služby zaměřené na zákazníky


Naše historie

V roce 1859 založil hrabě Waldštejn původní strojírenskou dílnu, kterou od něj o deset let později odkupuje Emil Škoda. V roce 1911 se zde vyrábí první turbína vlastního designu ŠKODA.


Rychlost

Obvodová rychlost na špičce naší nejdelší oběžné lopatky (1 220mm) při 3 0000 ot/min je 2 440 km/hod. To znamená Plzeň - Praha za 135 sekund. Takové rychlosti nedosáhne ani stíhačka JAS Gripen (max. „pouze“ 2 200 km/hod).


Tlak

Tlak (vakuum) za lopatkou temelínské turbíny je jen 0,055 MPa. To odpovídá tlaku vzduchu ve výšce 20 km nad zemským povrchem.


Vzdálenost

Nejvzdálenější destinací, kam jsme dodali naše zařízení, je Austrálie - spalovna odpadu Kwinana vzdálená vzdušnou čarou 13 500 km


Objem

Objem základu 660 MW turbíny v elektrárně Ledvice je 6 000 m3 betonu. Takový objem betonu by stačil pro 130 průměrných rodinných domů.


Hmotnost

Hmotnost naší 1 000 MW turbíny v elektrárně Temelín je 1 600 tun, stejně jako hmotnost 34 tanků T-72.

Kontaktujte nás

Adresa: Tylova 1/57, Plzeň 3-Jižní Předměstí, Česko