ESA BIC Czech Republic

O společnosti

Obor společnosti: Strojírenství | Technologie a technika | Věda a výzkum | Vzdělávání a školství | Management
Lokace: Bno

Jsme ESA BIC, podnikatelský inkubátor Evropské kosmické agentury ESA. Pomáháme mladým startupům, které využívají kosmické technologie, rozjet jejich podnikání. Poskytujeme jim finanční podporu, mentoring v oblasti podnikání i technologií a hlavně přístup do komunity kosmického průmyslu a spoustu příležitostí navázat kontakty a prezentovat jejich nápady.

V Česku působíme od roku 2016 a za tu dobu prošlo naším programem přes 50 startupů. Jejich zaměření sahá od výroby družic přes softwarové systémy pro jejich řízení až po rozmanité využití dronů, systémy pro řízení zemědělství využívající družicová data nebo jízdní kola vyrobená z materiálu původně používaném v kosmickém průmyslu. Řada z nich začínala s pouhým nápadem a firmu zakládali až po přijetí do inkubace. Dnes jsou z velké části z nich prosperující startupy - každý rok vysílají své družice na oběžnou dráhu, prodávají své produkty do zahraničí a účastní se velkých projektů společně s největšími hráči českého kosmického průmyslu. 

Hledáme

Hledáme podnikavce s nápady na nové technologie pro vesmír, nebo na využití existujících kosmických technologií na Zemi. Nemusíte rovnou vyvíjet raketu. Meteorologická nebo GNSS data jsou také kosmické technologie. Software s uplatněním při kosmických misí? Také kosmická technologie. Ať už je váš nápad jakýkoliv, pomůžeme vám z něj udělat fungující podnikání.
Pokud vás vlastní startup neláká, ale práci v kosmickém odvětví byste zkusili rádi, využijte možnosti stáží u našich starupů.

Pracovní příležitosti

Nabízíme

Ať už jste ve fázi nápadu nebo již máte firmu, rádi zkonzultujeme váš záměr a poradíme, jestli pro vás inkubátor ESA BIC bude tou správnou cestou. 
ESA BIC podporuje startupy do 5 let stáří, kterým poskytuje až dvouletou inkubaci na míru:
  • Finanční podpora 50 000 eur
  • Profesionální technologický a byznysový mentoring
  • Mezinárodní PR
  • Příležitosti k networkingu
  • Konzultační a administrativní podpora pro rozvoj podnikání
Nebo můžete získat první zkušenosti na stáži u některého ze startupů. 

Kontaktujte nás

Adresa: Purkyňova 649, 612 00 Brno-Medlánky, Czechia