Process Engineering Support - brigáda

Obor: Strojírenství
Lokalita: Vídeňská 117, Brno-jih-Dolní Heršpice, Czechia
Druh úvazku: Částečný úvazek
Požadované vzdělání: Střední škola

ABB je přední globální technologická společnost, která podněcuje transformaci společnosti a průmyslu k dosažení produktivnější a trvale udržitelnější budoucnosti. Propojením softwaru s portfoliem elektrotechniky, robotiky, automatizace a pohonů posouvá ABB hranice technologie na vyšší úroveň výkonnosti. Úspěch ABB, která je špičkou v oboru více než 130 let, tvoří 144 000 talentovaných zaměstnanců pracujících ve více než 100 zemích světa.

V České republice ABB působí v 6 lokalitách – Praha, Brno, Ostrava, Plzeň, Jablonec nad Nisou a Most.

Brno

Rozváděče VN i NN jsou největší výrobní závody v Evropě. Stopu z brněnského závodu lze nalézt mimo jiné v nejvyšším mrakodrapu světa Burdž Chalífa a rozváděče z Brna se starají o distribuci elektřiny také v londýnském metru nebo v datovém centru Facebooku. Brněnský závod je také největším výrobním závodem Přístrojových transformátorů a senzorů dle IEC normy na světě.

Ostrava a Plzeň

Operační centrum Evropa (EUOPC) je globální centrum, které poskytuje vysoce kvalitní služby a technická řešení v oblasti automatizace, vývoje softwaru, konstrukce strojních zařízení, projektování a uvádění do provozu elektrických systémů a pohonů. V Ostravě sídlí i jedno z globálních center pro opravy a repase robotů.

Jablonec nad Nisou

Jablonecký výrobní závod se řadí mezi nejvýznamnější výrobce domovního elektroinstalačního materiálu v ČR.

Praha

Sídlo společnosti a aplikační centrum svařování a dělení materiálu se zaměřuje na aplikovaný vývoj, výrobu a testování jak standardizovaných buněk, tak ucelených a na klíč sestavených systémů.

Most

Regionální pobočka v Mostě zajišťuje dodávky řídicích systémů, aplikací pro pohony a kompletní automatizační řešení technologických procesů.

Popis pozice

Do týmu ABB v Brně hledáme brigádníka na pozici: Process Engineering Support.

Daný kandidát/ka bude součástí týmu oddělení Procesního inženýrství. Tvojí hlavní náplní práce bude podpora projektu překladu výrobních instrukcí z českého jazyka do anglického. Po ukončení projektu budeš mít možnost pokračovat jako procesní inženýr/ka.

Náplň práce:

  • Překlad výrobních instrukcí z českého do anglického jazyka
  • Zavádění a udržování pracovních instrukcí
  • Po seznámení se s výrobním procesem práce z domu
  • Po dokončení projektu (12-18 měsíců) možnost pokračovat jako procesní inženýr – analýza a optimalizace procesů, tvorba instrukcí atd.

  • Studium 2-3. ročníku VŠ technického směru (elektro nebo strojní)
  • Dobrá znalost AJ – slovní zásoba spojená s dílenským vybavením a výrobními operacemi
  • Zkušenost s manuální prací
  • Ochotu k dlouhodobé spolupráci
  • Znalost výrobních systémů a procesů – výhodou

Co nabízíme

  • Široké možnosti rozšiřování odborného a kvalifikačního vzdělávání, růst v oblasti odborné praxe
  • Perspektivu stabilního a dlouhodobého zaměstnání
  • Získání kvalitní odborné praxe a propojení s teorií
  • Podíl na projektech do celého světa
  • Možnost řešení diplomové práce
  • Práci ve výborném kolektivu, kde Tě to bude bavit
  • Flexibilní docházku s ohledem na studium – v létě Tě rádi více vytížíme, ve zkouškovém naopak vyjdeme vstříc
  • Další uplatnění v ABB na hlavní pracovní poměr po ukončení studia
  • A samozřejmě finanční odměnu (spolupráce je formou DPČ, odměna hodinová)

Splňujete-li požadavky a máte zájem zúčastnit se výběrového řízení, reagujte a zašlete svůj životopis.