Výzkumný pracovník – technolog

Obor: Věda a výzkum
Lokalita: Pod Vinicí 87, Stráž pod Ralskem, Česko
Druh úvazku: Plný úvazek
Požadované vzdělání: Ing.

Jsme MemBrain, výzkumná technologická společnost zaměřená na aplikovaný výzkum membránových separačních procesů.
Hledáme nové kolegy do výzkumu i laboratoří. Vítáme zkušené odborníky, ale i nadšené absolventy, kteří se nebojí učit se nové věci a dlouhodobě prohlubovat svoje znalosti.
Studentům vysokých škol nabízíme spolupráci při tvorbě bakalářských i diplomových prací a možnost získat během stáží praktické zkušenosti v Membránovém inovačním centru ve Stráži pod Ralskem. Vítáme studenty technických oborů (chemie, strojní, elektro, měření a regulace) se zajímavými nápady a jsme otevřeni a připraveni pomoci při jejich realizování. Absolventům nabízíme volná pracovní místa v zajímavém a perspektivním oboru.

Popis pozice

Vaším úkolem bude podílet se na vývoji komplexních postupů a technologií využívajících převážně membránové technologie pro úpravu roztoků elektrolytů (elektrodialýza, mikrofiltrace, ultrafiltrace, reverzní osmóza, elektrodialýza). Příklady mohou být úprava a recyklace průmyslových odpadních vod, výroba ultračisté vody pro energetiku a polovodičový průmysl, výroba speciálních produktů ve farmacii a chemickém průmyslu.

Náplň práce:

  • vývoj, návrh, ověření a podíl na realizaci komplexní technologie upravující vodu nebo jiné organické i anorganické roztoky s využitím elektromembránových i tlakových membránových procesů
  • návrh konceptů technologie včetně bilančních a návrhových výpočtů
  • laboratorní, pilotní a poloprovozní ověření technologií
  • vypracování studií proveditelnosti a basic designu
  • podpora obchodních případů (technická část nabídek, příprava technické části projektů)
  • spolupráce s dalšími odděleními společnosti, které vyvíjejí membrány a moduly

  • VŠ vzdělání chemicko-technologického zaměření (chemické inženýrství nebo technologie, fyzikální chemie)
  • anglický jazyk na komunikativní úrovni, RJ výhodou
  • znalost práce s PC se základním aplikačním SW
  • aktivitu, schopnost týmové práce, logického a analytického myšlení, schopnost tvořit
  • řidičský průkaz skupiny B
  • schopnost vedení a srozumitelné komunikace práce laboratorním technikům

Co nabízíme

  • intelektuálně pestrou a zajímavou práci v oblasti vývoje technologií úpravy vod
  • uplatnění v důležitém a perspektivním oboru
  • zázemí rychle se rozvíjející ryze české společnosti s vlastními výrobky dodávanými do celého světa
  • práci v perspektivním oboru s možností profesního rozvoje a doplňování odborných dovedností
  • příjemné pracovní prostředí, moderní vybavení
  • jednosměnný provoz s pružnou pracovní dobou
  • služební byt
  • mzdu ve výši 27-36.000 + roční odměny

Benefity

  • Příspěvek na firemní stravování
  • Týden dovolené navíc, free day
  • Cafeterii Edenred
  • Příspěvky na penzijní připojištění
  • Telefon i k soukromým účelům, odměny k pracovním a život. jubileím
  • Služební byt