Výzkumný pracovník – membránový specialista

Obor: Věda a výzkum
Lokalita: Pod Vinicí 87, Stráž pod Ralskem, Česko
Druh úvazku: Plný úvazek
Požadované vzdělání: Ing.

Jsme MemBrain, výzkumná technologická společnost zaměřená na aplikovaný výzkum membránových separačních procesů.
Hledáme nové kolegy do výzkumu i laboratoří. Vítáme zkušené odborníky, ale i nadšené absolventy, kteří se nebojí učit se nové věci a dlouhodobě prohlubovat svoje znalosti.
Studentům vysokých škol nabízíme spolupráci při tvorbě bakalářských i diplomových prací a možnost získat během stáží praktické zkušenosti v Membránovém inovačním centru ve Stráži pod Ralskem. Vítáme studenty technických oborů (chemie, strojní, elektro, měření a regulace) se zajímavými nápady a jsme otevřeni a připraveni pomoci při jejich realizování. Absolventům nabízíme volná pracovní místa v zajímavém a perspektivním oboru.

Popis pozice

Vaším úkolem bude řešení výzkumných úkolů v oblastech zpracování polymerů pro výrobu iontovýměnných membrán. Příprava vhodných kompozitních směsí určených pro membránové materiály.

Náplň práce:

  • Vývoj a zavádění do výroby polymerních materiálů určených pro výrobu iontovýměnných membrán
  • Inovace stávajících membránových produktů a technologií jejich výroby
  • Spolupráce na vývoji technického vybavení výroby membrán
  • Zavádění inovací do výrobního procesu
  • Spolupráce s externími pracovišti
  • Udržování přehledu o aktuálním stavu techniky a trendech

Co hledáme

   Požadujeme:

  • VŠ vzdělání v chemických oborech jako jsou: chemické inženýrství, chemie materiálů, materiálové inženýrství
  • Výhodou je znalost analytických metod používaných v materiálovém výzkumu (FTIR, DSC, TGA, XRC, DMA, mechanické vlastnosti, aj.)
  • Schopnost pracovat samostatně ale i v týmu
  • Schopnost logického myšlení a řešení problémů, analytické schopnosti
  • Znalost AJ výhodou
  • Uživatelská znalost práce na PC (znalost základního aplikačního SW)
  • Praxe v oboru technologie nebo VaV činnosti je vítána
  • Řidičský průkaz sk.B

Co nabízíme

  • Pestrou a zajímavou práci v oblasti výzkumu nových materiálů při rozvoji portfolia ionotovýměnných membrán důležitých pro současnost i budoucnost společnosti
  • Zázemí rychle se rozvíjející ryze české společnosti s vlastními výrobky
  • Práci v perspektivním oboru s možností dalšího profesního rozvoje a doplňování odborných dovedností
  • Příjemné pracovní prostředí, moderní vybavení
  • Jednosměnný provoz s pružnou pracovní dobou
  • Mzdu 28.000-36.000 Kč + roční odměny

Benefity

  • Příspěvek na firemní stravování
  • Týden dovolené navíc, free day
  • Cafeterii Edenred
  • Příspěvky na penzijní připojištění
  • Telefon i k soukromým účelům, odměny k pracovním a život. jubileím
  • Služební byt