SW INŽENÝR

Obor: IT
Lokalita: Plzeň, Praha, Ostrava
Druh úvazku: Plný úvazek
Požadované vzdělání: Bc.
Zveřejněno: 12. 4. 2021

O společnosti

Jen málokterá značka proslavila Českou republiku ve světě tak, jako plzeňská Škoda. S jejími výrobky se lidé setkávají již sto šedesát let. Dnes se společnost Škoda Transportation soustředí na vozidla pro městskou hromadnou dopravu a železnici.

Moderní výrobky s logem Škoda vznikají ve zcela novém zázemí, které bylo před několika lety za více než dvě miliardy korun postaveno v tradičním plzeňském areálu.

Škoda Transportation v současnosti zaměstnává přes pět tisíc lidí v Plzni, Praze, Ostravě, nebo Šumperku. Jednotlivé projekty řeší vedle mateřské společnosti Škoda Transportation několik dceřiných společností nebo společných podniků, které působí kromě České republiky i v Německu , Finsku, Rusku nebo Maďarsku. 

Díky špičkové práci více než sedmi set konstruktérů, projektantů a designérů a stovkám milionů korun ročně, které firma investuje do vlastního výzkumu a vývoje, může Škoda Transportation přicházet pravidelně na trh s novými a moderními produkty pro domácí i světový trh. Jen v průběhu uplynulých čtyř let společnost vyčlenila na výzkum a vývoj čtyři miliardy korun.

Škoda Transportation nabízí řešení výroby a vývoje nízkopodlažních tramvají, trolejbusů a hybridních vozidel pro ekologicky šetrnou veřejnou dopravu evropských měst. Společnost se zároveň soustředí na produkci vlaků různé koncepce, nebo výrobu lokomotiv.

Popis pozice

ŠKODA DIGITAL s.r.o. je moderní nezávislé vývojové centrum v oblasti digitalizace a SMART technologií pro vozidla skupiny ŠKODA TRANSPORTATION.
Úlohou firmy je zajištění nezávislosti skupiny ŠKODA TRANSPORTATION v oblasti vývoje, výroby a servisu TCMS (Train Control and Management System), diagnostických a multimediálních systémů.

SW INŽENÝR

Máte systematické a logické myšlení?
Chcete se rozvíjet v oblasti použití moderních programovacích technologií?
Máte chuť tvořit a hledat nové přístupy?
Umíte C / C++, případně MySQL a Java?

Co hledáme

CO U NÁS BUDETE DĚLAT?

Budete se podílet na zajímavých projektech v rámci kolejové dopravy
Budete vytvářet SW pro řídící počítače vozidel, nebo provozní displeje
Budete mít možnost vymýšlet funkcionalitu vozidla
Pokud budete chtít, můžete se svým výtvorem i cestovat a to nejen v rámci republiky
Budete pracovat na dlouhodobějších projektech, kde je vyvíjený SW určen z velké části určen pro vlastní HW platformy rovněž vyvíjené firmou ŠKODA Digital s.r.o. Veškeré vyvíjené technologie jsou spjaty s technikou kolejových vozidel
Můžete se podílet na vývoji SW v širokém rozsahu, především real-time SW (jako jsou řídící a regulační algoritmy), komunikační SW různých průmyslových komunikačních protokolů, aplikace pro platformy PC (databázové, vizualizační)Nebo se věnovat programování databázových a vizualizačních aplikací
Případně být odborník ve vývoj informačních a multimediálních systémů pro tramvaje a vlaky
Tvořit aplikace pro embedded zařízení s OS Linux, servisních nástrojů pro Windows
Také testování vyvinutých produktů

CO POTŘEBUJETE?

Nejlépe technické vysokoškolské vzdělání se zaměřením na elektrotechniku nebo informatiku a programování, specializace na automatizace a řídící systémy
Znalost programovacího jazyka C / C++ nebo Databáze MySQL, Java, případně OS Linux
Angličtina ideálně na komunikativní úrovni, minimálně na úrovni psaní a čtení dokumentace
Zájem o získávání nových znalostí a schopností v oblasti vývoje softwaru

Co nabízíme

CO VÁM NABÍDNEME KROMĚ PENĚZ:

- flexibilní pracovní dobu

- 5 týdnů dovolené

- 2 sickdays

- příspěvky na různá pojištění

- pokud budete chtít, naučíme Vás cizí jazyky

- máme vlastní kantýnu, kde se celkem dobře najíte za velmi zvýhodněnou cenu

- flexipassy / multisport karta