Engineering leadership development program

Obor: Stavebnictví
Lokalita: Uhříněveská 734, 252 43 Průhonice, Praha-západ, Czechia
Druh úvazku: Trainee program
Požadované vzdělání: Mgr.

Pokud jste v oboru stavebnictví noví, tak je možné, že jste o nás ještě neslyšeli. Poskytujeme nejmodernější nářadí, inovativní technologie, software a vynikající služby pro profesionály ve stavebnictví. Jsme hrdí na jméno značky budované více než 75 let, s 30 000 zaměstnanci ve více než 120 zemích. V Hilti oceníte jedinečnou firemní kulturu založenou na uznání hodnot každého člena týmu, možnosti růstu a vzájemné podpory. Jsme si jistí, že Hilti je skvělým místem pro uplatnění vašich zkušeností a rozvoj vašich schopností ve Vaší dlouhodobé kariéře.

Popis pozice

We’re looking for the next generation of high-performing, multi-lingual, post-graduate technical talents to take our company forward. Hilti ELDP development program like no other, with real responsibility from day one.

You’ve recently graduated, or you’re preparing to graduate, with a master’s degree or PhD in Engineering
You have already experience like internship or part-time work
You’re multilingual – fluent in Czech language and in English
You’re mature and assertive, curious and committed. You’re a flexible team player with good communication and social skills.

Co nabízíme

12 months on core B2B direct sales role
6 months on a strategic project at headquarters
6 months on a global project in our head office in Schaan (Liechtenstein)
12 months at junior product manager role. You will be locally responsible for a product line

Benefity

The experience of a lifetime, the opportunity to work internationally, and a fast-track career in global senior management
Learning journey with interactive trainings, international teamwork experience and feedbacks from certified coaches
Individual training at Hilti helping you to grow into each new role.