IT SECURITY SPECIALIST

Obor: IT
Lokalita: Plzeň, Praha
Druh úvazku: Plný úvazek
Požadované vzdělání: Střední škola
Zveřejněno: 15. 4. 2021

Stále rozšiřujeme svůj potenciál a rozvíjíme se. Pojď růst spolu s námi!

Škoda Group je výrazný hráč na evropském dopravním trhu. Na svých pobočkách v ČR i v zahraničí vyvíjíme a vyrábíme vozidla, dopravní systémy a chytré technologie. Veřejnou dopravu chápeme jako dynamické odvětví s velkým prostorem pro modernizaci, uplatnění nejmodernějších technologií a progresivních designových řešení. Stabilní zázemí velké značky a ekonomický růst využíváme k rozvoji oblastí, které považujeme za klíčové, tedy do výzkumu a vývoje. Do nich každoročně investujeme částku přesahující miliardu korun.

Popis pozice

Jsme ŠKODA ICT. Poskytujeme komplexní škálu služeb v oblasti outsourcingu ICT a implementace softwarových řešení společnostem skupiny ŠKODA Transportation i dalším průmyslovým firmám.

Zajímáš se aktivně o IT a kybernetickou bezpečnost? Chceš se podílet na rozvoji a zajímavých projektech

informační bezpečnosti v prostředí velké výrobní skupiny s širokým portfoliem informačních systémů a technologií?

Pojď pracovat k nám!

Co hledáme

Pracovní náplň:

·        Zajištění bezpečnosti OS, sítí a dalších systémů, sledování bezpečnostních hrozeb a rizik.

·        Analýza a návrh řešení v oblasti IT bezpečnosti.

·        Definování bezpečnostní politiky pro všechny ICT systémy.

·        Údržba a provoz stávajících security systémů (antivirové a antimalware ochrany, vulnerability management nástrojů, dohledových nástrojů atd.)

·        Spolupráce na rozvojových ICT aktivitách a projektech.

·        Řešení bezpečnostních incidentů.

·        Tvorba související dokumentace.

Co požadujeme:

·        Aktivní zájem o IT a cyber security a orientaci v ICT: serverové operační systémy MS Windows server a Linux, síťové technologie NGFW/IPS/IDS, databáze, aplikační servery atd.

·        Znalost administrace operačního systému Windows, (Linux a MacOSX výhodou).

·        Orientaci v problematice antivir, antimalware a antispam systémů. Orientaci v problematice Incident response – včetně systémů pro Event management případně SIEM.

·        Přehled o mailové komunikaci, šifrované komunikaci a zásadách bezpečného provozu na počítačové síti

·        Zkušenost se zabezpečením služeb MS Azure, Office 365 (InTune, AIP, ATP, MCAS)

·        Orientace v oblasti penetračního testování

·        Základní znalost programování minimálně na úrovni vytváření skriptů

Zaujala Tě naše nabídka spolupráce? Dej nám o sobě vědět. Řekneme Ti o nás, o naší práci a podmínkách spolupráce cokoli Tě bude zajímat.