TÉMA DP: SIMULACE A ANALÝZA CHOVÁNÍ SENZORŮ ADAS

Obor: Automobilový průmysl
Lokalita: Novodvorská, Praha 4, Česko
Druh úvazku: Částečný úvazek | Vedení Mgr. práce
Požadované vzdělání: Ing.
Zveřejněno: 16. 4. 2021

Elektrické a elektronické systémy v automobilech hrají stále důležitější roli. Starají se o naše pohodlí i bezpečnost a bez jejich existence bychom si dnešní jízdu autem uměli jen stěží představit. Jejich vývoj a stálá inovace jsou zásadními faktory úspěchu každého výrobce automobilů.

Staň se součástí stabilní nadnárodní společnosti v rámci koncernu Volkswagen s 20 letou tradicí. Získej zajímavou práci v rostoucím oboru a buď v centru vývoje nových automobilových technologií, které budou zaváděny do automobilů během příštích 5 let. Jsme skvělý tým přátelských kolegů, kteří jsou odborníci v tom, co dělají, sdílejí své znalosti a vzájemně se podporují.

Popis pozice

O čem to celé je?

Skupina Volkswagen využívá tzv. modulární vývoj, díky kterému je možné použít stejné elektronické systémy přes více vozů. V Digiteq Automotive jsme zodpovědní za moduly i jednotlivé funkce asistenčních a komfortních systémů. Zajišťujeme vývojové činnosti od koncepčního návrhu až po uvolnění do sériové výroby.

Pokud Tě lákají témata jako autonomní řízení a další pokročilé systémy, nyní je ideální doba nastoupit k nám a podílet se na vytváření budoucnosti automobilů. :-)

Ve WinProp u nás budeš simulovat a analyzovat chování senzorů asistenčních systémů (radar).

Popis projektu

Validace a verifikace performance snímačů využívaných pro funkce asistenčních systémů vozu je stále důležitější a komplexnější. Zvyšující se požadavky na bezpečnost vozu znamenají změny v normách, předpisech, homologacích, zákaznických požadavcích. Proti tomu jde snaha vývoj zrychlovat a snižovat náklady. I z těchto důvodů se snažíme stále více činností provádět místo na reálných/fyzických vzorcích ve výpočetním prostředí pomocí počítačových modelů

Co hledáme

Čeká Tě diplomka? Napiš ji u nás!

Nabízíme krátký úvazek a široké pole působnosti pro psaní Tvé diplomové práce nebo, jsi-li student a chystáš se na doktorantské studium part-time job, na níže uvedeném projektu! Ve WinProp u nás budeš simulovat a analyzovat chování senzorů asistenčních systémů (radar).

Téma

Zadáním této práce je se seznámit se specializovaným výpočetním prostředím firmy Altair, vytvořením modelu propagace elektromagnetického záření radarového snímače v definovaném prostředí pro konkrétní jízdní scénáře vycházejících z testovacích postupů zákaznických organizací ADAC, EuroNCAP, NHTSA a analýza výsledků oproti měření na reálných vozidlech.

Součástí zpracování je tvorba několika kritických jízdních scénářů, validace počítačového modelu a ověření oproti měření.

Úloha může být rozdělena do dvou částí – práce na výpočetním modelu a práce na samotné realizaci virtualizovaného scénáře v reálném prostředí.

Co nabízíme

Zní to jako téma, které Tě zajímá?

Zašli nám své představy o diplomové práci a nezapomeň přiložit i CV.

Benefity

Na co se u nás můžeš těšit?

  • Vzdělávání dle potřeb projektu a požadavků k osobnímu rozvoji
  • Získáš vynikající přehled o oblasti Automotive
  • Staneš se členem týmu zkušených profesionálů a zároveň party skvělých kolegů
  • Pružnou pracovní dobu
  • Řadu firemních akcí