TÉMA DP: SIMULACE A ANALÝZA CHOVÁNÍ SENZORŮ ADAS

Obor: Automobilový průmysl
Lokalita: Novodvorská, Praha 4, Česko
Druh úvazku: Částečný úvazek | Vedení Mgr. práce
Požadované vzdělání: Ing.
Zveřejněno: 16. 4. 2021

O společnosti

Jsme dceřinou společností firem ŠKODA AUTO a.s. a CARIAD. To z nás dělá 100% člena koncernu Volkswagen a umožňuje nám podílet se na projektech různých koncernových značek.

Měníme svět mobility a díky našim řešením ho děláme intuitivní, bezpečnější a komfortnější. Proměňujeme vozidla v počítače na kolech - interagující s posádkou a propojené prostřednictvím funkcí a aplikací se světem okolo.

Základem nově vyvíjených funkcí je software - správně vyvinutý na úrovni komponenty, vyladěný na systémové úrovni a s podporou efektivních procesů. Zaměřujeme se na asistenční a komfortní systémy - od předvývoje, přes sériový vývoj, až po integraci do auta. 

Posouváme hranice testování a chceme být o krok před zákazníky a jejich potřebami. Realizujeme technologicky náročné projekty v oblasti testování softwaru a elektronických systémů. V našich řešeních se potkávají know-how expertů a nové přístupy a technologie.

Svět automobilů děláme lepším a bezpečnějším už od roku 2001. Tehdy nás bylo 12. Od té doby jsme se nejen změnili, ale i vyrostli. Náš tým dnes tvoří více 650 kolegyň a kolegů. Centrálu máme v Praze, v Mladé Boleslavi nás najdete na třech pobočkách a tým vývojářů máme rovněž v Plzni a Brně.

Popis pozice

O čem to celé je?

Skupina Volkswagen využívá tzv. modulární vývoj, díky kterému je možné použít stejné elektronické systémy přes více vozů. V Digiteq Automotive jsme zodpovědní za moduly i jednotlivé funkce asistenčních a komfortních systémů. Zajišťujeme vývojové činnosti od koncepčního návrhu až po uvolnění do sériové výroby.

Pokud Tě lákají témata jako autonomní řízení a další pokročilé systémy, nyní je ideální doba nastoupit k nám a podílet se na vytváření budoucnosti automobilů. :-)

Ve WinProp u nás budeš simulovat a analyzovat chování senzorů asistenčních systémů (radar).


Popis projektu

Validace a verifikace performance snímačů využívaných pro funkce asistenčních systémů vozu je stále důležitější a komplexnější. Zvyšující se požadavky na bezpečnost vozu znamenají změny v normách, předpisech, homologacích, zákaznických požadavcích. Proti tomu jde snaha vývoj zrychlovat a snižovat náklady. I z těchto důvodů se snažíme stále více činností provádět místo na reálných/fyzických vzorcích ve výpočetním prostředí pomocí počítačových modelů

Co hledáme

Čeká Tě diplomka? Napiš ji u nás!

Nabízíme krátký úvazek a široké pole působnosti pro psaní Tvé diplomové práce nebo, jsi-li student a chystáš se na doktorantské studium part-time job, na níže uvedeném projektu! Ve WinProp u nás budeš simulovat a analyzovat chování senzorů asistenčních systémů (radar).


Téma

Zadáním této práce je se seznámit se specializovaným výpočetním prostředím firmy Altair, vytvořením modelu propagace elektromagnetického záření radarového snímače v definovaném prostředí pro konkrétní jízdní scénáře vycházejících z testovacích postupů zákaznických organizací ADAC, EuroNCAP, NHTSA a analýza výsledků oproti měření na reálných vozidlech.

Součástí zpracování je tvorba několika kritických jízdních scénářů, validace počítačového modelu a ověření oproti měření.

Úloha může být rozdělena do dvou částí – práce na výpočetním modelu a práce na samotné realizaci virtualizovaného scénáře v reálném prostředí.

Co nabízíme

Zní to jako téma, které Tě zajímá?

Zašli nám své představy o diplomové práci a nezapomeň přiložit i CV.


Benefity

Na co se u nás můžeš těšit?

  • Vzdělávání dle potřeb projektu a požadavků k osobnímu rozvoji
  • Získáš vynikající přehled o oblasti Automotive
  • Staneš se členem týmu zkušených profesionálů a zároveň party skvělých kolegů
  • Pružnou pracovní dobu
  • Řadu firemních akcí