EDS TRAINEE PROGRAM – AUTOMATIZACE A ROBOTIZACE

Obor: Automatizace a robotika
Lokalita: Sebranice
Druh úvazku: Trainee program
Požadované vzdělání: Bc.
Zveřejněno: 3. 3. 2022

Historie již od roku 1948, jeden z nejvýznamnějších světových poskytovatelů řešení v oblasti komponent pro následující oblasti:
  • domácí a mobilní využití,
  • automotivní využití,
  • průmyslové, zdravotnické a energetické využití.
Česká pobočka se zabývá:
  • výrobou elektromechanických komponent pro automobilový průmysl
  • vývojem a implementací výrobních technologií – automatizace a robotika pro vlastní použití
  • systémovou integrací v oblasti Bluetooth a WiFi.

Popis pozice

ALPS Electric Czech otvírá již několikátý rok možnost odborné stáže (praxe) pro studenty elektroniky a automatizace (FEKT, FSI).

Jak stáž probíhá ?

Student je zařazen na práci do oddělení Manufacturing Engineering – Automation, kde pracuje pod dohledem kmenových zaměstnanců a sbírá zkušenosti z různých projektu. Po ukončení EDS programu mají jeho vybraní účastníci možnost pokračovat v zaměstnání buď v ALPS Electric Czech nebo se zúčastnit 2 letého ALPS International Associates Program (IAP) v mateřské ALPS Electric Japan.

V rámci projektu se budete zabývat následujícími činnostmi:

Podpora instalace průmyslových robotu a manipulátoru. Podpora instalace/programování průmyslových PLC systému.. Elektro-konstrukční práce při výrobě jednoúčelových zařízení. Instalace a oživování inteligentních kamer (Keyence, Cognex).

Cílem praxe je, aby uchazeč získal zkušenosti v oblasti automatizace, robotiky a průmyslové výroby v praxi.

Co hledáme

Studenty se zájmem o programovaní PLC

Studenty se zájmem o programování robotů

Studenty FEKT zejména oborů: Automatizační a měřící technika, Kybernetika, automatizace a měření

Studenty FSI zejména oboru: Výrobní stroje, systémy a roboty

Od 2. ročníku Bc. studia (včetně)

Uchazeč musí mít možnost dojíždět 1-2 celé dny v týdnu v průběhu akademického semestru. V případě prázdninové praxe dle domluvy.

Co nabízíme

Nabízíme možnost získat jednak praktické zkušenosti u studovaného oboru spolu s odpovídající finanční odměnou

Benefity

Závodní stravování, mezinárodní prostředí., možnost spolujízdy z Brna