Internship on Time-resolved ellipsometry on semiconductors

Obor: Věda a výzkum
Lokalita: Dolní Břežany
Druh úvazku: Stáž
Požadované vzdělání: Ostatní
Zveřejněno: 8. 3. 2022

O společnosti

Evropské vědecké centrum zaměřené na základní výzkum.
ELI Disponuje 4 ultra intenzivními laserovými systémy, které pracují ve vzájemné součinnosti a díky svým vysokým špičkovým výkonům umožňují vědeckým týmům z celého světa provádět jedinečné experimenty. Každý z laserových systémů má jiné vlastnosti a navzájem se velmi dobře doplňují. Máme 5 experimentálních hal a pokročilou biologickou laboratoř s koncovými stanicemi pro širokou škálu výzkumů. Mezi obory, které stojí v popředí zájmu externích i interních výzkumníků na ELI Beamlines, patří např. biologie, medicína, fyzika, chemie, materiálové inženýrství, vesmírný výzkum a nanotechnologie. Díky vysoko výkonovým a ultrarychlým laserovým impulzům, jež jsou laserové systémy schopné poskytnout, zkoumáme hlouběji vnitřní stavbu molekul a procesy, které v nich probíhají, chování virů a dalších mikroorganizmů, principy protonové terapie, nové materiály a jejich vlastnosti, prostředí ve vesmíru nebo možnosti urychlení jaderného odpadu.

Popis pozice

The Department of Structural Dynamics is advancing development of new ultrafast techniques for optical characterization.

What are you going to do?
  • Characterization of ultrafast optical response of semiconductors.
  • Experiments on a unique time-resolved spectroscopic ellipsometer.
  • Data processing, analysis and modelling of ellipsometric response.

Co hledáme

  • Master´s student in physics
  • Experience with MATLAB
  • Basic knowledge of spectroscopic ellipsometry
  • Good level of written and spoken English
  • Knowledge of semiconductor physics

Co nabízíme

  • Unique opportunity to turn theory into practice within an international research
  • institution in the field of laser technology.
  • Specific topic scope – possibility to work on exciting projects within a team.
  • Cooperation form: agreement to complete a job (Dohoda o Provedení Práce).
  • Financial remuneration of 170 CZK per hour.
  • Dedicated mentor.
  • Completion certificate.
  • Chance to meet fellow interns.
  • Onsite refreshment (in-house canteen).
  • Events for interns.
  • We do not cover accommodation and/or travel and refreshment expenses.
  • The starting date is either on the 1st or in particular cases the 15th of the
  • month.

Internship duration: Starting date - 15.06. with total duration of 2 months.