FE UI kodér

Obor: IT
Lokalita: Praha, Brno, Hradec Králové
Druh úvazku: Plný úvazek | Částečný úvazek | Stáž
Požadované vzdělání: Střední škola
Zveřejněno: 6. 4. 2022

O společnosti

I přes zvláštně-znějící název (koukněte na film Fargo!) jsme ryze česká, konzultačně-technologická firma. Jsme nejen předními dodavateli velkých webů, portálů, aplikací a systémů, ušitých našim klientům na míru, ale i skupina chytrých hlav, která vymýšlí a buduje chytrá digitální řešení, která dávají smysl. Naši top klienti jsou např. PPL (www.ppl.cz), 3M (custom appka), Moneta (www.moneta.cz), Cardif (online.cardif.cz), Hello bank nebo Česká spořitelna.

Zaujmout bychom tě mohli i svou neformální atmosférou a otevřeností. Také se rádi po firmě proháníme na koloběžkách a hrajeme fotbálek nebo paříme na old-school PlayStation 1.

Popis pozice

Baví Tě oživovat statické grafické návrhy do propracovaných dynamických uživatelských rozhraní pomocí webových technologií? Ovládáš kouzla responzivity a performance? Nejsou ti cizí pojmy jako HTML5, CSS3, Preprocesor, Atomický design, BEM, OOCSS, UI, design systém nebo rychlost na webu? Pokud jsi zkušený UI kodér, vnímáš svou práci v kontextu, ale zároveň vidíš i dál, a k tomu máš cit pro ergonomický uživatelský prožitek, případně zájem o vývoj obecně, budeme si rozumět. Kolegy máme v Praze, Brně, Hradci Králové, Košicích.

Co hledáme

  • Máš povědomí o uživatelské použitelnosti a přístupnosti webových řešení.
  • Ovládáš responsivní webdesign a znáš výhody a nevýhody obrázkových formátů (rastrové a vektorové grafiky).
  • Znáš principy CSS preprocesorů, máš odpovídající znalosti JS frameworků pro vylepšení uživatelského zážitku (Vanilla JS, Vue.js, a případně jiné)a disponuješ estetickým cítěním s povědomí o tvorbě uživatelského rozhraní.
  • Tykáš si s verzovacími nástroji Git, automatizačními nástroji, CI/CD (např. Webpack, Yarn, Jenkins, Docker).
  • A v neposlední řadě se chceš rozvíjet a růst i horizontálně. Zajímá Tě a nebo už máš základy JS frameworků a knihoven jako jsou React, AngularJS nebo Vue.js a chceš i programovat případně rozumíš si s Figmou, Sketchem nebo Axure a chceš designovat.


Co nabízíme

  • Realizaci frontendové části digitálních online produktů (klasické weby, SPA, webové aplikace, portály) – zejména kódování uživatelského rozhraní pomocí technologií HTML, CSS a Vanilla JS (Vue.js, jQuery knihoven, atp...).
  • Úzkou spolupráci s dalšími špičkovými kodéry, s týmem UX a UI designérů, týmem JavaScriptových, Java nebo .NET a PHP vývojářů. Prostor a příležitost pro vzdělávání a rozvoj jak v týmu, tak napříč firmou (máme pravidelná školení a workshopy od interních profíků nebo externích matadorů).
  • Práci v duchu #remoteFirst kultury, je nám jedno, jestli budeš sedět v Praze, Brně, Hradci Králové nebo v Košicích, kde máme příjemné kanceláře nebo u sebe doma.


Dává ti to smysl? Dej nám o sobě vědět. Bude se na tebe celá parta pohodářů, kteří se rádi potkávají i ve svém volném čase. Přesvědč se na @zit.lunde nebo na facebook.com/lundegaard.


Benefity

Týden dovolené navíc, Sick days, Občerstvení v kancelářích, Back-office akce, Dogfriendly kancelář, Multisport