DevOps provozní programátor

Obor: IT
Lokalita: Praha, Písek, Strakonice, Vimperk, Brno
Druh úvazku: Plný úvazek | Částečný úvazek | Stáž | Trainee program
Požadované vzdělání: Ostatní
Zveřejněno: 18. 4. 2022

Jsme ryze českou společností, založenou již v roce 2006. Spolu s dceřinou konzultační společností je nás již více než osmdesát. Sídlíme v Praze a máme pobočky v Brně, Strakonicích, Písku a Vimperku. Naší hlavní aktivitou je vývoj software a konzultační služby. Vytváříme informační systémy, portály i aplikace pro zdravotní pojišťovny, centrální depozitáře cenných papírů v Čechách i na Slovensku nebo pro stravenkové firmy jako je SODEXO. Zabýváme se i datovou analýzou a artificial intelligence. Nejsme korporátní firma, stále u nás funguje rodinný duch s neformálními vztahy a snadným sdílením informací i zkušeností. Jsme stabilní zaměstnavatel, zaměstnanců i jejich schopností a zkušeností si vážíme. Funguje u nás projekt STYRAX Inkubátor. Stačí mít dobrý nápad a interně jej představit. Pokud nápad zaujme a studie proveditelnosti dopadne dobře, nápad společnými silami zrealizujeme a autor se pak podílí na generovaných výnosech.

Popis pozice

U nás budete:

  • pracovat na vývoji nových rozsáhlých informačních systémů, stejně jako na rozvoji a provozu stávajících
  • pracovat v oblasti development operations
  • rozvíjet continuous integration, continuous deployment a obecně automatizaci operací
  • zajišťovat monitoring provozovaných aplikací a služeb a řešit jeho automatizaci
  • zpracovávat související dokumentaci
  • využívat Git, Jenkins, GitLab, Nexus, Apache, databázové systémy, Nagios, Grafana, Docker, MS Azure, skripty v Bash, PowerShell, apod.

Co hledáme

Kolegy, kteří mají:

  • znalosti a zkušenosti se základní správou OS systémů Linux a MS Windows (servery)
  • praktické zkušenosti s continuous integration nástroji jako je Jenkins (případně GitLab), pipeline / joby, s automatizací a skriptováním obecně
  • praktické zkušenosti s GIT (případně SVN) command line
  • praktické zkušenosti s prací v Linux prostředí a orientace v sítích (jak si nastavit ssh tunel, používání certifikátů, apod.)
  • alespoň základní znalost Maven nebo NPM a procesu sestavení aplikace, tj. jak fungují systémy repozitářů a závislostí
  • znalost MS Azure CLI a automatizace tvorby infrastruktury výhodou
  • schopnost psaní odpovídajících skriptů
  • zkušenosti s vývojovým prostředím a nástroji pro vývoj SW
  • proaktivní přístup, jsou flexibilní a jsou odpovědni za svoji práci
  • dřívější praxi na podobné pozici, ale není podmínkou
  • znalost anglického jazyka alespoň na úrovni umožňující plynulé studium dokumentace

Co nabízíme

  • Budete pracovat v útulných kancelářích v příjemném kolektivu přátelských kolegů
  • Za kvalitně odvedenou práci získáte odpovídající finanční ohodnocení
  • Umožníme Vám odborné a jazykové vzdělávání
  • Možnost přizpůsobit si pružnou pracovní dobu svým potřebám
  • Získáte 5 týdnů zasloužené dovolené a 2 dny zdravotního volna
  • K práci budete používat výkonný firemní notebook
  • Máme zavedený motivující a jasný systém cílových prémií za realizované projekty
  • Odměňujeme i za přeplnění plánu zisku naší společnosti v daném fiskálním roce

Benefity

  • Určitě využijete stravenky v hodnotě 150,- Kč
  • Přispějeme Vám na penzijní a životní pojištění i na Vaše sportovní a kulturní vyžití (5 000,- Kč)
  • Vybavíme Vás moderním mobilním telefonem s neomezeným voláním a s 10 GB dat i pro soukromé použití
  • Pitný režim nepodceňujeme, proto jsou připraveny nápoje na pracovišti zdarma (voda, káva, čaj)

  • Máte často nápady na nové aplikace, projekty, řešení? Potom se můžete zapojit do STYRAX Inkubátoru. V případě úspěchu nového projektu se o výnosy dělí naše společnost s tím, kdo s nápadem přišel