Backend developer Java

Obor: IT
Lokalita: Praha
Druh úvazku: Plný úvazek | Částečný úvazek
Požadované vzdělání: Střední škola
Zveřejněno: 14. 4. 2022

Jsme DAMIDEV a máme jasno - vyvíjíme mobilní a webové aplikace na míru. Softwarová řešení tvoříme nadšeně již více než 10 let! Tvoříme například aplikace, které pomáhají s expedicí ve skladech v Albi, dále díky nám mohou uživatelé po celé Evropě používat bikesharingovou aplikaci Freebike a jako takovou třešničkou na dortu budujeme sociální síť pro umělce CrowningArts. Zajímá tě víc? O naší kultuře, projektech a pracovních příležitostech se dozvíš u nás na webu.

Popis pozice

Pojď nám pomoct s backendem jedinečné komunitní sítě!

Projekt v kostce

Svět umělců čeká revoluční změna – projekt CrowningArts totiž představuje platformu, na které se budou potkávat a vzájemně se inspirovat statisíce uživatelů.

Využití moderních technologií a pevná vize chtějí docílit k propojení světa amatérů a profesionálů v doméně všech možných umělců počínaje režiséry, zpěváky, fotografy až po malíře a další nespoutané duše. Projekt startující v Česku má rozhodně ambice zaujmout i v zahraničí (čti po celém světě). Chystá se velká věc.

Proč jsme si jistí, že tento projekt bude vidět? Je to jednoduché. Vývoj platformy pro umělce má své výhody – osobnosti nejen českého showbusinessu a influenceři jsou prostě vidět. V médiích, na svých sítích a v různých klipech. A ty budeš mít zásluhu na realizaci jejich nápadů a požadavků.

Orientovanost na projekt, vlastní iniciativu a chuť vytvářet inovativní sociální síť pro spoustu umělců z celého světa.

  • Back-end vývoj, vývoj REST API / GraphQL API / Microservices
  • Práci s relační databází (MySQL/MSSQL/...)
  • Vývoj v některém z objektových typovaných jazyků (Java, C#, TypeScript,...)
  • Vývoj v jakémkoliv MVC frameworku (Spring, ASP.NET,...)

S čím se setkáš?

Uvědomujeme si, že vyvíjíme komunitní síť, kterou bude používat velké množství lidí. Z toho důvodu při analytice a následném vývoji přemýšlíme nad škálovatelným řešením.

  • Vzájemné code-review je samozřejmostí (čistý kód, design patterns)
  • REST API, GraphQL
  • Jazyky: Java, TypeScript
  • Frameworky: Java Spring Boot, GraphQL Apollo server, NextJS, Express
  • API a Micro-Service architektura
  • Databáze: MySQL, MSSQL, Redis
  • Git, Docker
  • ElasticSearch, Grafana a mnohé další

Výhodou ti bude:

  • Značná zkušenost s implementací, laděním a monitoringem high-availability aplikace
  • Zkušenost práce s AWS services (EC2, RDS, S3, SQS, SES)
  • Práce na produktu, který používá více než 10 000 lidí
  • Některý z tvých projektů již prošel penetračními, security a performance testy
  • Zkušenost s psaním unit, integračních či jiných automatizovaných testů

Co nabízíme

Fajnovou atmosféru s kolegy, kteří jsou dostatečně ambiciózní a rádi se baví. Dynamickou firemní kulturu a nové kanceláře v budově Visionary v Praze s vlastním pódiem připraveným na odborné eventy, nebo třeba filozofické večery.

  • Velký prostor pro rozvoj
  • Epesní teambuildingy a další firemní akce
  • Zajímavou práci pro známé společnosti
  • Flexibilní pracovní dobu
  • Multisport kartu