IT Business Analytik (oblast bankovnictví)

Obor: IT
Lokalita: Olbrachtova 2006/9, Praha 4
Druh úvazku: Plný úvazek
Požadované vzdělání: Bc.
Zveřejněno: 18. 4. 2022

O společnosti

Jsme CTS Trade IT!

Dodáváme moderní SW řešení, které bankám pomáhá ve zprostředkování investic pro své zákazníky. V současnosti naše řešení užívají přední bankovní domy (Česká a Slovenská spořitelna – Erste Bank Group, Citibank, UniCredit Bank, Raiffeisenbank, ČSOB a další) a denně přes něj protečou transakce za stovky miliónů korun. Dále se nově věnujeme i vývoji na zakázku v oblasti investic.

Jsme moderní fintech, který se nebojí nových technologií a zároveň je umíme skloubit i s těmi osvědčenými.

Je nás lehce přes 60 a máme skvělý tým.
Chceš vědět více? Pošli nám CV na [email protected], přijď na kávu a poznej nás osobně! :)

Popis pozice

Jsi Business Analytik, který už prošel analýzou na IT projektech ideálně ve finanční sféře? Zajímá Tě oblast kapitálových trhů? Hledáš zajímavé projekty? Aktuálně se rozhlížíme po novém kolegovi/kolegyni na pozici IT Business Analyst.

Náplň práce:

Po seznámení s tím, jak vypadá a funguje náš produkt, budeš analyzovat požadavky zákazníků na jeho úpravy či nové funkcionality. Poté navrhneš, jak tyto požadavky realizovat v našem produktu, a to tak, aby byly v souladu s jeho technologickou a business architekturou. Při tom budeš intenzivně komunikovat s klienty a kolegy v našem týmu. Staneš se „vlastníkem“ dané úpravy, budeš poskytovat konzultace a dohlížet během vývoje i testů na to, abychom předali klientovi skutečně to, co jsi na začátku navrhl.

Čeká Tě tedy:

  • Analýza požadavků a procesů klientů a návrh řešení (tvorba funkční specifikace)
  • Prezentace a obhajoba řešení před klientem
  • Přímá komunikace s klienty i interním týmem vývojářů, testerů a project managerů
  • Aktivní účast na celém procesu dodávky řešení

  • Praxe s IT business analýzou SW řešení – min. 3 roky (oblast bankovnictví je velkou výhodou)
  • Znalost alespoň základních principů relačních databází (výhodou je schopnost tvorby SQL dotazů)
  • VŠ vzdělání ideálně ekonomického či technického zaměření (popř. vyvážení odpovídající praxí)
  • Analytické myšlení a schopnost vidět věci v souvislostech
  • Ochota vzít na sebe zodpovědnost
  • Komunikativnost, schopnost týmové spolupráce, tah na cíl, pozitivní přístup a snaha hledat řešení
  • Chuť učit se nejen problematiku investičního bankovnictví a návrhů SW systémů
  • Znalost českého nebo slovenského jazyka

Co nabízíme

  • Skvělou lokalitu přímo na metru Budějovická
  • Moderní kanceláře s bezva výhledem, relax místností, fotbálkem a chutnou kávou
  • Rozmanitou a odpovědnou práci v super týmu, kde se všichni známe a tykáme si (je nás jen lehce přes 60)
  • Možnost nahlédnout do světa největších bankovních hráčů na trhu
  • Pronikneš do propojení světa IT a investičního bankovnictví
  • Budeš součástí týmu 9 IT Business Analytiků
  • Možnost seberealizace, učení se a růstu
  • Podporu osobního rozvoje
  • Flexibilní pracovní dobu
  • A další firemní benefity (např. možnost využití online psychoterapie, občerstvení na pracovišti, stravenkový paušál, MultiSport karta, výuka AJ s rodilým mluvčím, výhodný firemní tarif, 5. týden dovolené, příspěvek na životní/penzijní připojištění a další)