Specialista/ka sociálních sítí (Odbor komunikace a vnějších vztahů)

Obor: Média a reklama
Lokalita: Praha 1
Druh úvazku: Plný úvazek
Požadované vzdělání: Střední škola
Zveřejněno: 28. 4. 2022

O společnosti

Česká republika – Kancelář Senátu

Senát Parlamentu ČR je ústavní institucí, která spolu s Poslaneckou sněmovnou Parlamentu ČR vykonává moc zákonodárnou. Naplňuje přitom pravomoci dané Ústavou ČR a některými běžnými zákony. Senát Parlamentu ČR je složen z 81 senátorů, kteří jsou poté voleni do výborů, komisí a delegací. Současně se senátoři sdružují do senátorských klubů, které jsou zakládány s ohledem na stranickou příslušnost senátorů.

Kancelář Senátu je organizační složkou státu. Byla zřízena zákonem o sídle Parlamentu ČR k zajištění úkolů spojených s odborným, organizačním a technickým zabezpečením činností Senátu, jeho orgánů, funkcionářů, senátorů a klubů politických stran zastoupených v Senátu.

Odbor informačních technologií se podílí na běžném chodu Kanceláře Senátu, která zajišťuje úkoly spojené s odborným, organizačním a technickým zabezpečením činností Senátu, jeho orgánů, funkcionářů, senátorů a klubů politických stran zastoupených v Senátu.

Proč pracovat pro nás:

  • zázemí prestižní instituce s 25 letou tradicí
  • inspirativní pracovní prostředí
  • profesionální a přátelský tým

Popis pozice

• vytváření a publikování obsahu (texty, grafika, video) na sociální sítě Senátu (zejména Twitter, Instagram, Facebook);

• správa senátních profilů (včetně analýzy a vyhodnocování příspěvků, community management atd.);

• částečně vytváření obsahu na webové stránky, účast na vybraných akcích a další PR aktivity.

• vynikající práci s textem a schopnost přeformulovat odborné texty do výstupů vhodných na dané sociální sítě

• vynikající znalost českého jazyka, komunikativní znalost anglického jazyka

• časovou flexibilitu

• proaktivní přístup, samostatnost, koncepční myšlení, kreativitu

• všeobecný přehled, zájem o veřejné dění

• alespoň základní přehled o principech fungování soc. sítí

VÝHODOU

• zkušenosti s grafickými programy (Photoshop, Canva)

Co nabízíme

• zajímavou práci na plný úvazek v prestižní instituci

• odpovídající platové zařazení a množství benefitů

• 5 týdnů dovolené, 5 dnů sick days, zvýhodněné stravování, příspěvek na volnočasové aktivity, jazykové kurzy

• příjemné pracovní prostředí v centru Prahy a přátelský tým