Student Front End Developer for Cyber Security System

Obor: IT
Lokalita: Praha
Druh úvazku: Částečný úvazek
Požadované vzdělání: Ing.
Zveřejněno: 17. 10. 2022

Siemens Mobility je již více než 160 let lídrem v oblasti udržitelných, spolehlivých a bezpečných dopravních řešení. V ČR máme přes 700 zaměstnanců. V rámci Mobility Česká republika působíme v těchto oblastech:

  • Engineering - Vývoj a konstrukce kolejových vozidel, centrum vývoje softwaru
  • Sales & Projects
  • Shared Services
  • IT Hub
  • R&D Rail Infrastructure – vývoj zabezpečovacích, komunikačních a automatizačních systémů

Naším plně automatizovaným metrem se můžete projet ve Vídni, vysokorychlostním vlakem např. na přímém spoji mezi Londýnem a Amsterdamem. S nejrychlejší lokomotivou světa Taurus se často můžete potkat i na české železnici.

Popis pozice

Jsme R&D centrum se sídlem v Praze a naším cílem je vývoj nové generace zařízení pro kontrolu železniční dopravy. Modernizace železničních tratí je aktuálním tématem po celém světě a my nabízíme moderní digitální řešení jako např. distribuovanou síť železničních řídicích modulů, vlaková palubní zařízení nebo zcela novou koncepci železničních přejezdů.

Jak vypadá naše R&D oddělení?

Naše pražské oddělení má více než 100 vývojářů, testerů a dalších expertů. Pracujeme na vývoji jak softwarových, tak hardwarových produktů s plnou odpovědností za výrobek. Staráme se o kompletní proces vývoje – od architektonických konceptů až po finální schválení.

Jak vypadá Váš budoucí tým?

Náš tým má čtyři vývojáře, scrum mastera a TPO (technical product owner), kteří všichni spolupracují jako jeden sehraný tým. Jejich cílem je vývoj serverového produktu pro systém kybernetické bezpečnosti, který bude využíván mnoha zařízeními napříč Siemens Mobility. Jejich úkolem je se ujistit, že veškerá zařízení, která řídí vlaky, nemohou být zranitelná vůči kyberneticko-bezpečnostním útokům.

Náš front-end je napsaný v Typescriptu a jako framework používá Angular 2. Při práci u nás se můžete setkat také s technologiemi jako např. Gitlab, REST API, CSS, HTML.

Co bude Vaším úkolem?

  • Vývoj front-endu pro náš kybernetický bezpečnostní server

Co hledáme

Co potřebujete pro to, abyste se mohl stát součástí týmu?

  • Umíte vyvíjet v Typescriptu
  • Zkušenosti s Angularem (nebo alternativním webovým rámcem)
  • Vynikající analytické myšlení
  • Umíte anglicky (schůzky, vstupy a výstupy Vaší práce budou v angličtině)

Co oceníme, pokud budete mít navíc?

  • Zkušenosti s testováním webových aplikací

Co nabízíme

Co Vám nabízíme?

  • Flexibilní pracovní dobu
  • Možnost práce z domova, abyste si mohli lépe zorganizovat práci a Váš soukromý život
  • Příspěvek na stravování ve formě e-stravenek
  • zvýhodněnou Multisport kartu