Embedded C/C++ Developer for Rail Automation

Obor: Doprava | IT
Lokalita: Praha
Druh úvazku: Plný úvazek
Požadované vzdělání: Ing.
Zveřejněno: 17. 10. 2022

Siemens Mobility je již více než 160 let lídrem v oblasti udržitelných, spolehlivých a bezpečných dopravních řešení. V ČR máme přes 700 zaměstnanců. V rámci Mobility Česká republika působíme v těchto oblastech:

  • Engineering - Vývoj a konstrukce kolejových vozidel, centrum vývoje softwaru
  • Sales & Projects
  • Shared Services
  • IT Hub
  • R&D Rail Infrastructure – vývoj zabezpečovacích, komunikačních a automatizačních systémů

Naším plně automatizovaným metrem se můžete projet ve Vídni, vysokorychlostním vlakem např. na přímém spoji mezi Londýnem a Amsterdamem. S nejrychlejší lokomotivou světa Taurus se často můžete potkat i na české železnici.

Popis pozice

Jak vypadá Váš budoucí tým?

Náš tým tvoří cca 15 lidí. Naším cílem je vyvinout elementy decentralizovaného systému zabezpečovací techniky. Tyto elementy splňují nejvyšší požadavky jak na bezpečnost jako takovou (SIL 4), tak i na kybernetickou bezpečnost (SL3). Naše aplikace jsou psány v C++ a máme plně zavedený CI/CD proces.

Co bude Vaším úkolem?

  • vývoj softwaru pro produkty železniční automatizace s důrazem na kvalitu kódu
  • úzká spolupráce s vývojem hardwaru, podpora testování a měření prototypů

Co hledáme

Co potřebujete pro to stát se členem týmu?

  • velmi dobrou znalost programovacích jazyků C/C++
  • znalost standardů pro vývoj softwaru (např. MISRA)
  • zkušenosti s vývojem embedded systémů (např. ARM architektury) a se systémy pro správu verzí
  • zkušenosti se statickou a dynamickou analýzou kódu
  • angličtinu pro každodenní komunikaci

Co oceníme, pokud máte navíc?

  • znalosti a praktické zkušenosti s vývojem softwaru pro bezpečnostní systémy
  • znalost skriptovacího jazyka (Python, Perl, …)

Co nabízíme

S nástupem k nám, kromě jiného, získáte například:

  • odměnu za nástup ve výši až 100.000 Kč
  • až 33 dní dovolené
  • pracovní dobu tak, jak si ji zorganizujete (mezi 10-14 hod. byste měl/a být vždy na přijmu)
  • možnost pracovat z domova pro lepší skloubení práce a osobního života (v případě práce z domova příspěvek 100 Kč/den)
  • osobní roční rozpočet ve výši 24 000 nebo 48 000 Kč (dle seniority), který můžete využít na různé volnočasové aktivity v naší cafeterii

Benefity

A to není vše. Co víc můžeme nabídnout? Klikněte zde: https://www.siemens.cz/mobilityjobs/firemni-benefity