CAE Simulation Engineer (FEM)

Obor: Strojírenství | Technologie a technika | Věda a výzkum
Lokalita: Siemensova 2717/4, Praha, Stodůlky nebo Daimlerova 1161/6, Plzeň, Skvrňany
Druh úvazku: Plný úvazek
Požadované vzdělání: Ing.
Zveřejněno: 20. 1. 2023

Základem naší činnosti je poctivá vývojářská práce. Pracujeme pro přední světové i domácí technologické firmy. Naši inženýři tak mají jedinečnou příležitost podílet se na vývoji pestré škály nejmodernějších technologií a komponent a být tak partnery nejzvučnějších značek ve svých oborech. Několik posledních let se orientujeme zejména na oblast Electric & Electronic a IT, kde se zabýváme atraktivními tématy jako autonomní řízení, konektivita, IoT, vývoj Embedded SW, HiL testing, webové a mobilní aplikace apod. Svým zákazníkům poskytujeme podporu ve všech fázích procesu vývoje výrobku - od prvních skic, přes konstrukci, výpočty a testování až po prototypovou výrobu.Sídlíme ve 4 městech: Praha, Plzeň, Mladá Boleslav a České Budějovice.

Popis pozice

Pro náš tým výpočtů v Praze nebo Plzni hledáme posilu na pozici CAE Simulation Engineer (FEM).
Stanete se součástí týmu se širokým spektrem kompetencí nejen v oblasti strukturálních simulací (Statika, dynamika, harmonické odezvy, multibody, crash, optimalizace, ale také CFD a programování)

Co u nás budete dělat?
  • Vyvíjet budoucí produkty od fáze ranného konceptu až po uvedení na trh
  • Provádět strukturální analýzy pomocní metody konečných prvků a to zejména:
  • Statické simulace, modální simulace, výpočty dynamické odezvy, únavové výpočty, topologické, nebo shape-optimalizace, explicitní crash simluace
  • Stavět numerické modely, provádět výpočty, vyhodnocovat výsledky a vysvětlovat je
  • Komunikovat se zahraničními zákazníky
  • Navrhovat opatření ke zlepšení zjištěného chování
  • Vést samostatně výpočetní projekty
  • Spolupracovat s konstrukcí na provedení vámi navržených změn

  • Ukončené VŠ vzdělání technického směru se zaměřením na strukturální mechaniku, numerické modelování nebo podobné, možná je i spolupráce se studenty posledního ročníku nebo doktorandy
  • Znalost pružnosti pevnosti
  • Cit pro dynamické chování struktur
  • Základní znalost fungování spalovacích motorů
  • Komunikativní znalost NJ nebo AJ je nutná (přímá komunikace se zákazníky)
  • Řidičský průkaz sk. B
  • Nadšení pro náročné výpočetní úlohy
  • Samostatnost a kreativita

Výhodou bude, pokud budete umět

  • Znalost programů pro výpočty metorou konečných prvků (Zejména LS-Dyna)
  • Znalost programů pro tvorbu FEM modelů (Medina, ANSA)
  • Znalost programů pro výpočty únavy (FEMFAT)

Co nabízíme

  • Unikátní know-how, podpořené léty zkušeností
  • Poskytneme kompletní zázemí pro zaškolení
  • Možnost využívat homeoffice
  • Máme zavedenou flexibilní pracovní dobu (pevné jádro: po - čt 9:30 - 15:00, pá 9.30 - 13:00)
  • Někdy je potřeba si odpočinout: 5 týdnů dovolené a vybírání náhradního volna je samozřejmostí
  • Prostor rozvíjet se v mnoha oblastech jak osobnostně, tak profesně

Benefity

  • Předáme Vám unikátní know-how podpořené léty zkušeností
  • Poskytneme kompletní zázemí pro zaškolení a váš kontinuální rozvoj – speciální program pro Junior Management v rámci Talent Programu
  • Máme zavedenou flexibilní pracovní dobu (pevné jádro: po – čt 9:30 - 15:00, pá 9.30 - 13:00)
  • Hybridní model spolupráce-kombinace HO a Office
  • Někdy je potřeba si odpočinout: 5 týdnů dovolené a extra den volna pro rodiče prvňáčka
  • Možnost vybírání si náhradního volna za přesčasy
  • Stravenky v hodnotě 130 Kč
  • Cafeterie-individuální benefitní systém, kde si každý nastaví své benefity na míru ve výši 12.000 Kč na rok (lze využít na penzijní/životní pojištění, multisport kartu, volnočasové aktivity, dovolenou, vzdělávání, nákup v lékárnách apod.)
  • Dáme Vám prostor rozvíjet se v mnoha oblastech jak osobnostně, tak profesně (hard skills, soft skills, jazykové kurzy)
  • Eventy pro zaměstnance (vánoční večírek, letní akce, pravidelné teambuildingy, dny zdraví, apod.)
  • Besedy se zajímavými osobnostmi
  • Relokační balíček (úhrada provize realitní kanceláři za zprostředkování pronájmu až do výše 15.000 Kč)
  • Odměna za zprostředkování zaměstnance 40.000 Kč nebo 5 dnů volna navíc
  • Odměny za odpracované roky ve společnosti, protože si vážíme přízně!
  • Každé dva týdny ovoce do práce pro zaměstnance
  • Občerstvení na pracovišti – káva, čaj atd.
  • Další výhody: slevy od našich partnerů (ŠKODA AUTO, DATART, Niceboy atd.)
  • Nekonečné množství společné zábavy: závody RC modelů, Vltava Run, Labe Run a mnohé další!
  • Pravidelné ocenění zaměstnanců formou interních soutěží (Akkodis Star, Czech Akkodis Awards)
  • Sponzoringový program pro zaměstnance – podpoříme spolky, na kterých Vám záleží