EURES

O společnosti

Obor společnosti: Administrativa
Lokace: Praha, České Budějovice, Brno, Znojmo, Karlovy Vary, Cheb, Sokolov, Jihlava,Třebíč, Hradec Králové, Náchod, Liberec, Ostrava, Olomouc, Pardubice, Plzeň, Tachov, Příbram, Kladno, Ústí n. Labem, Zlín, Kroměříž

Evropské služby zaměstnanosti představují jednu z nejdůležitějších iniciativ veřejných služeb zaměstnanosti na evropském trhu práce. Službu zajišťuje více než 900 EURES poradců na území států EU, Norska, Lichtenštejnska, Islandu a Švýcarska. Na úřadech práce ČR působilo ke konci roku 2020 na jednotlivých pobočkách 30 EURES poradců. Zájemci o práci v zahraničí zde mohou získat komplexní informace o pracovních příležitostech, životních a pracovních podmínkách v členských zemích. EURES ČR také spolupracuje s českými zaměstnavateli, kteří nemohou najít vhodné kandidáty na tuzemském pracovním trhu. V neposlední řadě EURES poradci poskytují informace o návratu Čechům, kteří zvažují návrat ze zahraničí zpět do České republiky.

Motto

#EURESMovingForward

Evropské služby zaměstnanosti v České republice - služby pro všechny pracující, uchazeče a zájemce o práci, ale i pro i zaměstnavatele

Mgr. Lucie Knytlová
EURES poradce

Jako absolventka sociální a kulturní antropologie mám nadšení pro ty, kteří se nebojí změn, poznávání jiných kultur a vystoupení ze své komfortní zóny, protože zkušenosti každého z nás posouvají vpřed. Na pozici EURES poradce pracuji téměř dva roky a za tu dobu si čím dál více uvědomuji jeho praktickou důležitost v životě člověka, který má zájem vycestovat za pracovní zkušeností. Je to skvělý nástroj pro všechny, kteří za prací jak odjíždějí, tak pro ty, kteří se rozhodnou vrátit se zpět do ČR. Jelikož je spoustu administrativních věcí, na které se před odjezdem do zahraničí a při návratu ze zahraničí často zapomíná, my, ,,EURESÁCI" Vás o nich informujeme a poradíme Vám, kde a jak tyto záležitosti vyřešit. EURES není pouze o administrativě, neváhejte se zeptat také na informace o dobrovolnictví a au-pair. :)

Mgr. Ladislav Němec
Národní koordinátor EURES

Hlavním úkolem národního koordinátora je zajišťovat bezproblémové fungování sítě EURES v ČR, komunikovat se zahraničím a to v rovině jak bilaterální, tak multilaterální a hledat a realizovat systémová řešení problémů týkajících se pracovní mobility. A pokud možno nezbláznit se z toho.

Mgr. Michal Jelínek
Poradce EURES

Na pozici poradce EURES působím přes tři roky. Sám jsem se jako student mobilit rád účastnil. Nyní se snažím motivovat ostatní k tomu, aby i oni nabízených možností plně využili. Ve volném čase se rád věnuji outdoorovým sportům a rodině.

Mgr. Petr Dobeš
Odborný garant MPSV

Během studií jsem strávil značnou část v cizině a teď pomáhám Vám najít informace o situaci na trhu práce v zahraničí, vyhodnocuji dotazníková šetření a starám se o to, abychom byli co nejvíc vidět na sociálních sítích.

Kontaktujte nás

Adresa: Dobrovského 1278, Praha 7-Holešovice, Česko