KORDÁRNA Plus

O společnosti

Obor společnosti: Automobilový průmysl | Stavebnictví | Strojírenství | Výroba a průmysl | Průmysl
Lokace: hlavní sídlo: Velká nad Veličkou, organizační složka v Senici na Slovensku

KORDÁRNA Plus a.s. Velká nad Veličkou

  • je součástí velké stabilní nadnárodní skupiny Indorama Ventures
  • patří k předním evropským výrobcům technických tkanin
  • je významným dodavatelem do oblasti automotive. Zákazníky jsou nejen významní světoví výrobci pneumatik ale i významní výrobci dopravníkových pásů jako např. Contitech, Fenner, Sempertrans a řada dalších.

Díky sedmdesáti letům zkušeností a sedmi stům odborně vyškolených zaměstnanců, dodáváme tkaniny do více než patnácti zemí Evropy, Severní Ameriky, Jižní Ameriky a Asie.

Věří nám světoví výrobci pneumatik

Naše kordové tkaniny najdete coby výztuhy pneumatik všech osobních a nákladních automobilů, motocyklů, autobusů nebo třeba letadel. Mezi naše partnery patří světoví výrobci pneumatik jako Continental, Dunlop, Nokian, Good Year nebo Bridgestone.

Výrobu máme pod kontrolou od vlákna po tkaninu

Jako jediný evropský výrobce technických tkanin integrujeme celý výrobní proces – od produkce vlastního polyesterového vlákna, až po jeho zpracování do impregnované technické tkaniny, která slouží jako páteř pneumatik a dopravníkových pásů.

Jakub Vojáček
Zákaznický servis a technologie

Mezi mé každodenní úkoly patří komunikace se zákazníky a z toho vyplývající zavádění nových konstrukcí tkanin do výroby, popřípadě úpravy vlastností těch stávajících. Na mé práci mě nejvíce baví různorodost a možnost spolupráce s lidmi v gumárenské branži po celém světě. V takovém prostředí se člověk každý den naučí něčemu novému. V Kordárně působím 3,5 roku a jsem absolventem Fakulty chemické VUT v Brně.

Moto

Držíme vše pohromadě

Zdeněk Rak
Specialista-roztoky

Náplní mé práce je dohled nad technologií impregnace technických tkanin a související vývojové projekty. Na práci nejvíce oceňuji její různorodost a volnou ruku při vývoji nových věcí, takže můžu popustit uzdu fantazii. V Kordárně působím 4,5 roku a jsem absolventem magisterského studia Fakulty chemicko-technologické, Univerzity Pardubice.

Kontaktujte nás

Adresa: Velká nad Veličkou 890, Velká nad Veličkou, Česko