Cost Design Engineer

Obor: Strojírenství | Finance
Lokalita: Vysoké Mýto
Druh úvazku: Plný úvazek
Požadované vzdělání: Ing.
Zveřejněno: 24. 3. 2022

O společnosti

Autobusy IVECO BUS z Vysokého Mýta

Ve Vysokém Mýtě vyrábíme meziměstské a turistické autobusy, které jezdí ve více než 30ti zemích světa.

Navrhujeme, vyrábíme a prodáváme široký sortiment vozidel hromadné dopravy, která splňují nejnáročnější požadavky veřejných i soukromých dopravců. V našem výrobním závodě ve Vysokém Mýtě se zaměřujeme na městské a meziměstské autobusy IVECO BUS. Náš nejúspěšnější model Crossway, s více než 50 000 prodanými kusy, si díky jeho vlastnostem oblíbili zákazníci po celé Evropě.

IVECO BUS je moderní značka, která navazuje na úspěchy legendárních autobusů Karosa a dále rozvíjí českou konstruktérskou tradici. Dřívější spojení se značkami Renault a Irisbus nám umožnilo nasbírat cenné zkušenosti, které nyní můžeme uplatnit na dalších trzích. Díky tomuto unikátnímu know-how a neustálým inovacím udáváme trendy v dnešní hromadné dopravě.

Popis pozice

  • Definovat cílové náklady (předpokládané náklady – should costs) jednotlivých dílu či dílčích sestav vozidla s využitím interních kalkulačních nástrojů
  • Poskytovat detailní nákladové kalkulace (materiálové náklady, procesní náklady) ostatním projektovým týmům (konstrukce, nákup, projektové oddělení)
  • Podporovat činnosti nákupu analyzující rozložení nákladů jednotlivých dodavatelů a hledat možné optimalizace
  • analyzovat dodavatelské výrobní procesy a navrhovat možnosti na snížení nákladů
  • Poskytovat poradenství konstruktérům hledajícím nejlepší technické řešení s ohledem na investice (jednorázové náklady) a předpokládané roční objemy výroby
  • Spravovat a aktualizovat databázi nákladů pro jednotlivé komodity a výrobní lokace
  • Podílet se na vývoji nových nástrojů pro kalkulaci nákladů s cílem pokrýt co největší rozsah výrobních procesů a technologií, rozvíjet technické znalosti týmu
  • Porovnávat náklady modelů napříč řadami a ostatními průmyslovými výrobky CNHi
  • Podporovat vedoucí projektů v realizaci akčních plánů s cílem dosažení nákladových cílů
  • Bechnmarking konkurence nebo jiných průmyslových výrobců s cílem identifikovat relevantní technická řešení
  • Budete úzce spolupracovat se všemi odděleními konstrukce (Body, Chassis, Powertrain, Electric/tronic, Architecture) v technickém prostředí. Budete mít excelentní znalost best-in-class produktů, technologií, výrobních procesů a nástrojů.

  • VŠ vzdělání technického zaměření + 5 let praxe v cost managamentu
  • Velmi dobré technické, metodologické a procesní know-how
  • Praxe z oblasti průmyslových produktů, technologie, výrobních procesů a metodologie
  • Technické znalosti výrobních procesů týkající se optimalizace nákladů výrobku, zvýšení operativní efektivnosti výroby a řízení relevantních nákladů
  • Pokročilá znalost anglického jazyka
  • Schopnost číst výkresovou dokumentaci a procházet 3D CAD modely
  • Počítačová gramotnost (Word, Excel, PowerPoint)
  • Pokročilé verbální a písemní komunikační schopnosti
  • Proaktivní přístup k přijímání úkolů s omezeným řízení a dohledem
  • Silné analytické myšlení
  • Ochota učit se

Co nabízíme

  • Možnost seberealizace, osobního rozvoje a dalšího odborného růstu
  • Odpovídající finanční ohodnocení a bonusový program

Benefity

  • Širokou škálu zaměstnaneckých výhod, zejména 5 dní dovolené navíc
  • Pracovní dobu v délce 7,5 hodiny denně
  • Ozdravně-rekondiční program, sport a kultura zahrnující dvě šekové poukázky v hodnotách 2 500 Kč vyplacených dvakrát ročně ze Sociálního fondu společnosti
  • Příspěvek na stravování ve vlastním stravovacím zařízení
  • Příspěvek na penzijní připojištění
  • Příspěvek při narození dítěte
  • Vitamínový a pitný režim
  • Program „Employee Life Assistant“ - anonymní služba v oblasti právní, sociální a finanční pomoci pro zaměstnance