Valeo

O společnosti

Obor společnosti: Automobilový průmysl
Lokace: Praha, Humolec, Podbořany, Rakovník, Žebrák

Jsme předním dodavatelem pro automobilový průmysl. Navrhujeme inovativní produkty a systémy, které přispívají ke snižování emisí CO2, ke zlepšení výkonu vozidel a k vývoji intuitivního řízení. V České republice máme přes 4000 zaměstnanců a čtyři výrobní závody, v Humpolci, Rakovníku, Žebráku a Podbořanech, kde vyrábíme senzory do chytrých aut, klimatizační jednotky, kompresory, výměníky tepla, kontrolní panely a komponenty pro spojkovou hydrauliku. V R&D centru v Praze a na testovacím polygonu vyvíjíme systémy do autonomních aut od softwaru přes mechaniku až po výsledné testování.

Jan Džupin
Procesní inženýr

Ve Valeu pracuje Jan již druhým rokem. Slyšel, že mají vysoké nároky na zaměstnance a že jde o top firmu ve svém oboru. Chtěl práci, kde se nebude nudit, a to se mu tady opravdu nestane. Je zodpovědný za přidělené projekty, které řeší už od prvotních návrhů a papírování až po samotnou stavbu a rozjezd stroje. Každý den je jiný v tom, že i když si naplánuje, co bude ten den dělat, může mu kdykoliv zazvonit telefon nebo přijít e-mail s nějakým zádrhelem a všechno je jinak. A je jedno, jestli jenom něco nevychází nebo stroj nesplňuje čas cyklu, všechno má v tu chvíli nejvyšší prioritu.

Magdalena Razímová
Inženýrka kvality

Jako inženýrka kvality v divizi kontrolních panelů Magdalena řeší také zákaznické reklamace z nultého kilometru. Jsou to tedy nevyhovující díly, které odhalil zákazník při dodání, montáži nebo při výstupní kontrole ještě v automobilce. Na tzv. rychlou reakci, na každý defekt i reklamaci, mají 24 hodin, následně díly analyzují. Jdou proto přímo do výroby na místo, kde se reklamovaný díl vyráběl a snaží se odhalit příčinu s lidmi, kteří se na výrobě konkrétní části podíleli. Poté provedou nápravná opatření, aby se situace neopakovala.

Pracovní příležitosti

Trainee v oblasti automatizace výroby
Druh úvazku: Částečný úvazek Trainee program
Lokace: Rakovník

Trainee v oblasti kvality a testování - automotive
Druh úvazku: Částečný úvazek Trainee program
Lokace: Rakovník

System Engineer - junior - smart cars
Druh úvazku: Plný úvazek Částečný úvazek
Lokace: Praha

Software engineer C++ / systems for automated cars
Druh úvazku: Plný úvazek Částečný úvazek
Lokace: Praha

Kolik má Valeo poboček v ČR?

5 výrobních závodů, 1 R&D


Počet zaměstnanců

4 000 v ČR

% studentů zaměstnanců

5%


Kolik inženýrů pracuje ve výzkumném a vývojovém centru Valeo v Praze?

700


Jaká je hustota robotů ve výrobních závodech Valeo?

4500 robotů na 10000 zaměstnanců


Kolik patentů registrovalo Valeo v loňském roce?

1698 patentů


Jak dlouhá je pec použitá na výrobu chladičů baterií pro elektromobily?

70 metrů


Kolik má vývojové centrum Valeo v Praze testovacích aut?

přes 50 aut

Martin Horák
CAD Designer

Ve Valeu Martin pracuje jako CAD designer v oddělení Kontrolních panelů už více než tři roky. Úzce spolupracuje v týmu s dalšími pěti kolegy. Každý z nich je zodpovědný za jinou část práce na panelu. Petr kreslí 3D model v programu CATIA. Vylepšuje prvotní návrh a postupně „sochá“ výsledný produkt včetně detailní struktury, která je uvnitř. Při návrhu musí zohlednit i takové požadavky zákazníka, jako je třeba hloubka stisku určitého tlačítka. Je to mravenčí práce, ale ta radost z výsledného produktu za to rozhodně stojí.

Umělí lidé šetří životy inženýrů a pomáhají vývoji chytrých kamer

Po chodbě Valeo R&D centra v pražských Malešicích se pohybuje vyšší blonďák značně mladší než většina jiných inženýrů. Přesto přesně ví co a jak, protože to tedy žádný nováček není, do Valeo týmu přišel už po bakalářském studiu.

Obor: Automobilový průmysl
Doba čtení: 5 minut


Celý článek
Petr Krejčí
Vedoucí softwarového týmu

Ve Valeu Petr pracuje už více než pět let. Začínal jako softwarový vývojář, kde hlavně programoval. Pak byl chvíli projektovým manažerem a nyní je už více než dva roky vedoucím softwarového týmu. Ve Valeu jsou jednotlivé týmy zaměřené zpravidla na určitou specifikaci, ale tento je výjimkou. Jsou zodpovědní za vývoj celého produktu a ne jen za určitou část. Produkt si sami vymyslí, naprogramují, navrhnou architekturu kódu, zajistí, že bude komunikovat s ostatními systémy, a hlavně ho postaví tak, aby ho byli schopni s menšími úpravami znovu použít.

Vladimír Brázda
Systémový inženýr

Hlavní náplní práce Vladimíra je programování algoritmů v jazyce C++. Pracuje v týmu šesti lidí a každý z nich má na starosti jeden z radarových modulů. Moduly mezi sebou vzájemně komunikují a stejně tak spolu musí komunikovat i oni. Část týmu má v Praze a část v Německu, kam každé tři týdny jezdí na dvou až třídenní schůzku. Pracuje na modulu, který označuje detekce a ty poté přiřazuje k jednotlivým objektům sledovaným v čase, jako například auta, chodce, nebo motorky.

Kontaktujte nás

Adresa: Valeo R&D Prague, Sazečská, Strašnice, Česko