Compas automatizace, spol. s r.o.

O společnosti

Obor společnosti: Výroba a průmysl | IT | Automatizace a robotika
Lokace: Žďár nad Sázavou, Brno, Praha

Firma COMPAS automatizace je přední českou inženýrsko-dodavatelskou společností pro automatizaci výrobních technologií. Působí v především odvětvích - automotive, strojírenství, farmacie, potravinářství, a to jak v tuzemsku, tak i v zahraničí. Firma Compas robotika je mladá dynamická firma specializující se na konstrukci jednoúčelových strojů a zařízení podle požadavků zákazníků a integraci robotů, nahrazujících manuální práci, do různých výrobních technologií. V rámci skupiny Compas zaměstnáváme špičkové odborníky - programátory PLC pro průmyslovou automatizaci, programátory vlastního výrobně-informačního systému a konstruktéry mechaniky, kteří spolu úzce spolupracují a v rámci realizace projektů se podporují. Firmy Compas automatizace a Compas robotika jsou tedy nejen jedničkou na trhu v dodávkách komplexního řešení průmyslové automatizace, robotizace a digitalizace výrobních procesů, ale také žádaným zaměstnavatelem v srdci Vysočiny. 

Ing. Miroslav Černý
Ředitel a manažer kvality

Ve firmě Compas automatizace pracuji téměř 20 let. Za tuto dobu mě práce nepřestala bavit. Práce spočívá v realizaci projektů v oboru průmyslové automatizace a výrobních informačních systémů do různých průmyslových odvětví. A právě kombinace těchto oborů a průmyslových odvětví dává záruku pestrosti a různorodosti činností, kdy se člověk skutečně nenudí.

Ing. Jindřich Kubíček
Projektový manažer

Ve firmě Compas automatizace pracuji již sedmnáct let. Začínal jsem v oddělení elektro-projekce. Zde jsem zpracovával projektovou dokumentaci, koordinoval montážní práce a účastnil se zprovoznění zařízení společně s programátory. Po pěti letech jsem přešel do týmu obchodního oddělení a stal se projektovým manažerem, na této pozici pracuji do současnosti. Tato pozice představuje soubor komplexních činností - od získávání nových zákazníků, podpory stávajících zákazníků, zpracování nabídek a současně realizace i vedení projektů. Pozitivním výstupem mé práce je funkční dílo, spokojený zákazník a dobrý ekonomický výsledek každého obchodního případu.

Milan Urban, DiS.
Programátor PLC pro automatizaci

Ve firmě Compas automatizace pracuji druhým rokem jako programátor PLC a HMI. Již před samotným nástupem na mě Compas udělal velmi dobrý dojem, působí jako moderní a úspěšná firma, což při získaném pohledu „zevnitř“ mohu jenom potvrdit. Proces zaškolení je velmi dobře zorganizován, takže po pár měsících se tu člověk cítí jako doma. Nejvíce oceňuji odbornost všech kolegů a kolegyň ve firmě, velice zajímavou a různorodou práci s velkou mírou seberealizace a přátelský pracovní kolektiv. Firma aktivně podporuje zaměstnance v rozšiřování profesních znalostí. Musím také vyzdvihnout komunikaci vedení firmy směrem k zaměstnancům.

Naše mise

Vytváříme komplexní automatizaci podniků a jejich výrobní IT pro řízení výroby, logistiky a údržby.

Konstruujeme stroje a linky a aplikujeme průmyslové roboty.

Vytváříme digitální továrny budoucnosti.

Ing. Libor Hájek
Senior inženýr

Ve firmě Compas automatizace pracuji již více než 25 let. Momentálně na pozici - senior inženýr. Věnuji se vývoji softwaru pro automatizované řídící systémy zejména firmy Siemens, ale i jiných firem. Současně mám na starosti problematiku elektrických pohonů jak z hlediska programování, tak i návrhu. Během své kariéry jsme měl možnost pracovat doma, ale z velké části i v zahraničí. Práce na firmě mě i po tak dlouhé době stále baví. Je to proto, že mám kolem sebe výborný kolektiv, učím se stále nové a nové věci a cítím všestrannou podporu firmy, ve které pracuji.

Počet zaměstnanců

90+


Kolik procent zaměstnanců jsou studenti

0

Rok založení společnosti

1990


Úspěšné projekty

Více než 2000


Počet inženýrů - automatizace a konstrukce

Více než 80


Certifikace ISO

9001, 14001, 45001


Nejdéle pracující zaměstnanec

30 let, od založení


Vlastní MES systém

COMES

Pracovní příležitosti

Programátor výrobně informačního systému - aplikace a vývoj
Druh úvazku: Plný úvazek Částečný úvazek Stáž Vedení Bc. práce Vedení Mgr. práce
Lokace: Nádražní 610/26, Žďár nad Sázavou 1, Žďár nad Sázavou, Česko

Programátor PLC pro průmyslovou automatizaci
Druh úvazku: Plný úvazek Částečný úvazek Stáž Vedení Bc. práce Vedení Mgr. práce
Lokace: Nádražní 610/26, Žďár nad Sázavou 1, Žďár nad Sázavou, Česko

Vedení závěrečné Bc. práce - atraktivní témata z oblasti automatizace
Druh úvazku: Vedení Bc. práce
Lokace: Žďár nad Sázavou, Česko

Vedení závěrečné Mgr. práce - atraktivní témata z oblasti automatizace
Druh úvazku: Vedení Mgr. práce
Lokace: Žďár nad Sázavou, Česko

Kontaktujte nás

Adresa: Nádražní 610/26, Žďár nad Sázavou 1, Žďár nad Sázavou, Česko
Telefon: 731 641 530