Business Development Trainee

Obor: Administrativa
Lokalita: Lovosice
Druh úvazku: Částečný úvazek | Stáž
Požadované vzdělání: Střední škola
Zveřejněno: 11. 12. 2022

Jsme Mondelēz International, světová jednička ve výrobě sušenek, oplatek i bonbonů (Fidorka, Oreo, BelVita, Milka a Halls) a druhá největší společnost na světě ve výrobě čokolády a žvýkaček (Cadbury Dairy Milk, Milka a Toblerone).

Působíme ve více než 80 zemích a naše výrobky dělají radost lidem v až 165 zemích. Naším cílem je vytvořit ještě více okamžiků radosti budováním nejlepšího sušenkového závodu na světě, a proto hledáme nové hvězdy!

Popis pozice

Your job will be:

  • Administrative support and coordination of new product launches or changes
  • Collaboration and communication across the entire company
  • Project organization, internal and external communication with customers (colleagues from other departments, business units) and suppliers
  • Making changes to packaging or raw materials
  • Cooperation in reposting initial costs, depreciation, and testing
  • Getting documents for project calculations
  • Cooperation with the departments of quality, production, continuous improvement and logistics on projects related to production and improvement

Co hledáme

What we will need from you:

  • Communicative English and fluent knowledge of Czech/Slovak
  • Striving for results and the ability to multitask
  • Excellent analytical skills
  • Independence
  • Practical knowledge of MS Office
  • The advantage is work experience in an administrative position
  • final year student or recent graduate (within 1 year of graduation)