Kdo jsme?

Obor: Neziskový sektor
Doba čtení: 5 minut
Počet čtenářů: 22
Zveřejněno: 22. 9. 2020

IAESTE = The International Association for the Exchange of Students for Technical Experience Místo mezinárodní by se dalo říci také světová, protože jsme ve více než 86 zemích světa.

A co vlastně děláme?

Naší hlavní činností je zajišťování odborných placených zahraničních stáží, a to převážně pro studenty technických oborů. Na své si ale u nás mohou přijít i ekonomové či grafici.


A proč to děláme?

Chceme pomoct studentům nastartovat jejich kariéru. V dnešní době nestačí mít v životopise jenom studijní výsledky a je třeba mít i nějaké zkušenosti z praxe. Zahraniční stáž přes prázdniny je tím nejlepším způsobem, jak je získat.


Kromě stáží máme spoustu dalších projektů. Jeden z nich je právě Průvodce prváka, kterým chceme usnadnit studentům prvních ročníků jejich začátky na univerzitě, nebo Veletrh pracovních příležitostí, který pořádáme společně se Stavovskou unií studentů. Desítky firem tam nabízejí práci nejen pro absolventy, ale také brigády, praxe či témata bakalářských a diplomových prací pro studenty.


A co jsme my vlastně zač?

Jsme studenti jako ty. Nechceme jen chodit do školy a na párty (ale děláme to), a tak se každé pondělí scházíme a vymýšlíme akce a projekty pro ostatní. Díky IAESTE máme spoustu kamarádů nejen v Česku, ale i v zahraničí. Zažíváme spousty neuvěřitelných věcí, získáváme hodně zkušeností. Zaujali jsme Tě? Chceš se k nám přidat a užít si tak studentský život naplno?


Potom nám napiš a sleduj nás

FB facebook.com/iaestezcuplzen

IG iaeste_zcu_pilsen.cz

e-mail zcu@iaeste.cz